1.7.07

Unia Europejska mówi o sobie w YouTube

Pisze o tym Gazeta.pl: Komisja Europejska założyła własny kanał w YouTube. Nazywa się EUTube. Cytuję:
- Nie możemy ignorować rozwoju, jaki w ostatnich latach nastąpił w internecie - powiedziała unijna komisarz ds. komunikacji Margot Wallström. Na razie na kanale są 44 filmy wideo, m.in. o problemach integracji imigrantów czy walce z globalnym ociepleniem klimatu. Kanał jest w wersji angielskiej, ale niebawem mają się też pojawić pliki wideo w innych językach.
Zajrzałem na EUTube. Faktycznie - wygląda ciekawie. Acz informacja Gazety.pl wydaje mi się nieścisła: kanał został założony w marcu 2006 r., zaś pliki, które widzę teraz (1/2 lipca) na głównej stronie zostały wrzucone dwa-trzy tygodnie temu. Ale to szczegół. Ważne, że Komisja Europejska uznała YouTube za istotny kanał przekazu unijnych treści.

Działa tam też inny kanał poświęcony Unii Europejskiej - EUXTV. Jak widzę, poszczególne materiały mają oglądalność na poziomie kilkudziesięciu-kilkuset obejrzeń. Ale jest jeden hit, obejrzany już ponad 27 tys. razy. Co to takiego? Wypowiedź naszej minister spraw zagranicznych Anny Fotygi o negocjacjach podczas niedawnego szczytu UE w Brukseli :) Przeklejam:Nie ma już wątpliwości: YouTube to wielkie, poważne medium.

2 Comments:

At 02 lipca, 2007 01:05, Blogger Ramzel said...

A czy ktoś kiedyś miał wątpliwości co do wielkości i ważności YT?

 
At 02 lipca, 2007 10:31, Blogger Unknown said...

Dokładnie. Czekać na uznanie you tube aż pojawią się politycy i biurokraci?
Prędzej czy później musiało to nastąpić. Dyktowały to liczby jakie stoją za tym medium.

 

Prześlij komentarz

<< Home