19.5.06

Wildstein polemizuje z blogiem?

Zwiastun nowej ery mediów? Prezes TVP Bronisław Wildstein dementuje informacje podane na internetowym blogu!
Chodzi o znany blog Ryszarda Czarneckiego, eurodeputowanego Samoobrony. Pod datą 17 maja opisał on "dyskretne spotkanie" Wildsteina z Andrzejem Lepperem, do jakiego miało dojść w ostatnią niedzielę. O spotkanie miał prosić Wildstein. Tematem rozmowy miał być sposób wyboru przedstawiciela Samoobrony w zarządzie TVP.

Dziś po południu Wildstein wydał komunikat w tej sprawie. W całości dementuje informacje podane przez Czarneckiego.

I choć Wildstein nie podaje, gdzie je przeczytał, bądź usłyszał, wygląda na to, że ich pierwszym źródłem był właśnie blog eurodeputowanego Samoobrony.
Jeśli tak, to jest to rewolucja w polskich mediach. Oto blog (ale nie anonimowy) zyskuje taką rangę, jak duża ogólnokrajowa gazeta, rozgłośnia radiowa, czy telewizja.

4 Comments:

At 19 maja, 2006 23:15, Anonymous T-800 said...

Eeee, tam! Jest blog i blog. Tutaj można powiedzieć, że B. W. zdementował wypowiedź Czarneckiego i to jest bardziej adekwatne - niż to, że zdementował informację z jakiegoś bloga. ;-)

Pozdrawiam.

 
At 19 maja, 2006 23:37, Anonymous Anonimowy said...

Czarnecki nie kłamie, bo o tej rozmowie prezesa TVP z wiceptremierem słyszało wielu w Warszawie

 
At 20 maja, 2006 17:31, Blogger jah said...

Łukasz, z całym szacunkiem, ale przeceniasz rolę blogów. Prawie cała polityczna Polska wie, że Ryszard Czarnecki ma takiego konika czyli internetowy pamiętnik. Zwłaszcza, po tym jak zacytował bloga bodajże "Fakt" pisząc o chorobie eurodeputowanego.
Na dokładkę wiadomo, że Czarnecki jest postrzegany jako jeden z architektów koalicji, stąd wzrost jego notowań.
Prezes tvp po prostu ma to wszystko na uwadze. Przełom miałby miejsce, gdyby komunikat Wildsteina ukazał się właśnie na jego prezesowskim (sic!) blogo, a takiego Wildstein chyba nie ma. Pozdrawiam :)

 
At 20 maja, 2006 23:42, Blogger Łukasz said...

Jah, słuszne uwagi. Podobnie zareagował Krzysztof Urbanowicz na swoim blogu [http://mediacafepl.blogspot.com/]. Ja jednak uważam, że Ryszard Czarnecki (cokolwiek by o nim nie sądzić jako o polityku) jest, że tak powiem, w samej awangardzie ruchu bloggerskiego.
W najbliższym czasie postaram się rozwinąć tę myśl na niniejszym blogu :)
Pozdrawiam!

 

Prześlij komentarz

<< Home