3.3.07

TVP pod Urbańskim wcale nie musi być prawoskrętna. A może wróci Walendziak?

W Pardonie lansuję kilka tez o Telewizji Polskiej, które tutaj tylko streszczę.

Po pierwsze - uważam, że TVP pod Andrzejem Urbańskim wcale nie musi być prawoskrętna. Mam niejasne wrażenie, że oto żarliwych ideowców z nadania Bronisława Wildsteina zastąpią pragmatyczni profesjonaliści. Bardziej elastyczni ideowo (a może po prostu aideowi), za to niekoniecznie owładnięci chęcią pilnej naprawy świata. Czy będą dyspozycyjni politycznie? Nie wiem.

Po drugie - fragmenty pierwszych wywiadów, jakich udzielił Urbański (dla "Gazety Wyborczej" i "Wprost") zdają się potwierdzać moją tezę o jego pragmatyźmie.

Po trzecie - wcale nie jest powiedziane, że Urbański utrzyma się na stanowisku szefa TVP. Już teraz budzi opór w PiS. Stawiam hipotezę, że Urbański ma szansę objąć szefostwo Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w miejsce Elżbiety Kruk, która złożyła dymisję. Wówczas prezesurę TVP obejmie ktoś, kto np. wygra konkurs na to stanowisko.

Kto może być tym nowym prezesem? Czy nie czas, by do medialno-politycznej gry wrócił Wiesław Walendziak?

Co o tym sądzicie?

3 Comments:

At 03 marca, 2007 18:34, Anonymous A.W. said...

Pobiegł najpierw do Wyborczej?
Na czym ma polegać ten pragmatyzm? na dalej -idiotycznym -wynoszeniu Lisa czy Olejnik?

 
At 04 marca, 2007 13:22, Blogger Łukasz said...

A.W.,
Skoro Urbański chce mieć Czterech Pancernych, Klossa, programy publicystyczne prowadzone przez liberałów i lewicę, w dodatku znany jest tego, że robił interesy z "postkomunistą" Nawratem i ponoć koleguje się z Michnikiem etc. etc. - to chyba raczej trudno go zaliczyć do grona ideowych budowniczych IV RP?

 
At 04 marca, 2007 21:26, Anonymous A.W. said...

Ale też nie można zaliczyć go do pragmatycznego podejścia. chyba ze pragmatyzm to uświnienie sie po same pachy. A skoro tak, to ja dziękuję za taki pragmatyzm

 

Prześlij komentarz

<< Home