27.2.07

Kulturaonline.pl - nowy portal kulturalny

Z prawdziwą przyjemnością obwieszczam, że we wtorek ruszyła Kulturaonline.pl. To nowy portal kulturalny. Nadaje z Wrocławia, ale interesuje go cały świat.

Nie chwaląc się, miałem swój skromny udział w jego przygotowaniu :)

Na razie na portalu można sobie poczytać różne teksty. Jeszcze nie można ich komentować - ale ta niedogodność zostanie lada dzień usunięta. Wkrótce zostanie też uruchomiona wypasiona wyszukiwarka imprez kulturalnych w całym kraju.

Szefem redakcyjnej części przedsięwzięcia jest mój kolega Michał Raińczuk - jeden z najlepszych dziennikarzy kulturalnych we Wrocławiu (pisał m.in. dla miesięcznika "Arte"; a pracował w "Gazecie Wrocławskiej", "Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej", "Panoramie Dolnośląskiej" i "Metropolu"). Poza nim zespół redakcyjny tworzą Mariola Szczyrba i Iwona Szajner oraz niżej podpisany.

Twórczynią i nad-szefową całego przedsięwzięcia jest pani Mirosława Adamczak - przez wiele lat związana z wrocławskim ośrodkiem TVP (m.in. jako szefowa jego redakcji kulturalnej), potem m.in. rzeczniczka wojewody dolnośląskiego. Niniejszym składam jej wyrazy uszanowania i dziękuję za zaproszenie do współpracy i okazane zaufanie :)

Jestem ciekaw Waszych opinii na temat tego portalu. Powtórzę: możliwość komentowania tekstów na Kulturaonline.pl pojawi się lada dzień.

3 Comments:

At 27 lutego, 2007 15:18, Anonymous Anonimowy said...

Dobrze jakby pojawił się jeszcze kanał RSS, bo bez niego w roku 2007 to w ogóle trudno sobie wyobrazić działalność tego typu wortalu.
A skoro jestem przy klawiaturze, to napiszę, że dla subskrypcji kanałów atom jest standardem lepszym.

 
At 27 lutego, 2007 15:28, Blogger Łukasz said...

Dzięki, przekażę programistom. Bo ocena standardu subskrypcji kanałów nie jest jednak moją najmocniejszą stroną :)

 
At 28 lutego, 2007 19:45, Anonymous pinio said...

Fajna rzecz, godna uwagi !

 

Prześlij komentarz

<< Home