16.9.07

Dawid Jackiewicz (PiS) wiceministrem skarbu

Szef PiS w okręgu wrocławskim, poseł Dawid Jackiewicz od poniedziałku będzie wiceministrem skarbu - podało Polskie Radio Wrocław. Tymczasem wrocławska prokuratura nadal nie rozstrzygnęła czy odpowiada on za śmierć mężczyzny, który zaatakował mu rodzinę.

Śledztwo ws. posła trwa już prawie 9 miesięcy. Jedni mówią, że tak długo bo prokuratura nie chce zrobić krzywdy człowiekowi PiS. Inni, że na prokuraturę wpływają ludzie PO, którzy może nie tyle chcą, by postawiono Jackiewiczowi zarzuty ale by zamieszanie wobec niego trwało. Nie wiem czy prawdziwa jest jedna z tych wersji. W każdym razie cały czas śledczy zbierają jakieś dowody - zlecają opinie biegłym czy przeprowadzają eksperymenty. Kolejny z nich już jutro. Czy przyniesie szybką decyzję?

Nieoficjalnie mówiło się, że od postanowienia prokuratury, która już kilka miesięcy temu chciała umorzyć śledztwo, zależy, które miejsce na liście wyborczej PiS do Sejmu zajmie Dawid Jackiewicz.

O całym incydencie pisało się tak dużo, że nie będę się zagłębiał w szczegóły.

Wracając do objęcia teki wiceministra pozostaje pytanie. Czy człowiek w sprawie którego toczy się śledztwo dotyczące spowodowania śmierci powinien zasiadać w rządzie? Czy naprawdę PiS nie ma nikogo innego? Ale z drugiej strony trzeba zapytać czy przez ślamazarne śledztwo można hamować karierę komuś, kto w świetle prawa jest niewinny, bo nie ma żadnego wyroku, a nawet zarzutów?

3 Comments:

At 16 września, 2007 11:25, Blogger Łukasz said...

Za co dokładnie ma odpowiadać Dawid Jackiewicz w resorcie skarbu?

 
At 16 września, 2007 11:43, Blogger pinio said...

łukasz:

a tego jeszcze nie ujawnił ...

 
At 16 września, 2007 17:39, Anonymous Toni Maola said...

Jestem najmądrzejszy, najlepszy, jedyny, prawdziwy, zawsze mam rację, wiem co jest lepsze, inni to wrogowie, kłamcy, oszuści.....
Tylko ja walcze z o sprawidliwość, wolność prawo tylko ja to....tylko ja tamto.....
Zgadnijcie kto to ????
Powiem wam tak nic nie sugerując ale tłumacząc kilku takich co już byli, jednych z rosyjskiego innych z niemieckiego zaczynam się bać !!!!!

 

Prześlij komentarz

<< Home