21.9.07

A może Tomasz Lis mógłby teraz zostać redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej"?

Puszczam wodze fantazji. I zapraszam do intelektualnej zabawy :)

Po pierwsze - wygląda na to, że wciąż nie jest na 100 proc. rozstrzygnięte, kto przejmie ster dowodzenia w "Gazecie Wyborczej" po Adamie Michniku i Helenie Łuczywo. Michnik już dawno miał rzekomo zrezygnować ze stanowiska, ale wciąż pozostaje naczelnym "GW".

Po drugie - niemal pewny nominat na nowego naczelnego "GW", Jarosław Kurski, nadal jest "tylko" pierwszym wicenaczelnym.

Po trzecie - zanim wyszło na jaw, że to Kurski może przejąć władzę w "Wyborczej", media spekulowały, iż to stanowisko mógłby zająć albo Tomasz Lis, albo Jacek Żakowski. Lis nawet wypowiadał się na ten temat mniej więcej pół roku temu. Acz twardo wówczas podkreślał: "Nigdy takiej propozycji nie było".

Po czwarte - pod koniec sierpnia nowym prezesem Agory, wydawcy "GW", został Marek Sowa, który wywodzi się ze świata mediów elektronicznych, a nie z prasy.

Po piąte - Tomasz Lis właśnie rozstał się z Polsatem. Nie wiadomo, co będzie robił. Być może jest "do zagospodarowania".

Te wszystkie klocki układają się w ciekawą hipotezę: być może to właśnie Tomasz Lis mógłby dostać propozycję objęcia stanowiska redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej"? Wówczas Jarosław Kurski mógłby pozostać pierwszym wicenaczelnym i - niejako - "strażnikiem linii i tradycji" tego dziennika.

Inny wariant. Lis mógłby zająć się tym samym, co w Polsacie: wejść do zarządu Agory i przejąć część odpowiedzialności za kierowanie "Gazetą Wyborczą". Wówczas naczelnym mógłby zostać ktoś inny, np. Jarosław Kurski.

Czy to w ogóle możliwe? Czy to ma sens?

6 Comments:

At 21 września, 2007 09:13, Anonymous Anonimowy said...

pomyślałem o tym samym jak się dowiedziałem, choć gdzie indziej padła rownie ciekawa hipoteze - powrót do tvp po zmianie władzy

 
At 21 września, 2007 11:48, Anonymous Anonimowy said...

raczej prezes TVP, pod warunkiem, że PO będzie zdolne po wyborach stworzyć rząd.
pozdrawiam dj/hc

 
At 21 września, 2007 12:08, Blogger Łukasz said...

Też przyszła mi na myśl hipoteza o Lisie w TVP - wspomniał o niej w czwartek Kamil Lodziński w swoim tekście o Lisie w Pardonie.

Ale czy PO byłaby w stanie przeprowadzić taką zmianę? Zwłaszcza że zapowiadają likwidację KRRiTV...

 
At 21 września, 2007 12:13, Anonymous Anonimowy said...

Raczej telewizyjny (satelita-kablówki-internet-komórki) projekt Agory. Polsat i TVN są raczej poza zasięgiem Agory.

 
At 21 września, 2007 12:43, Blogger Łukasz said...

Anonimowy z 12.13,
O - i to jest ciekawe. Bardzo współbrzmi z zapowiedziami nowego prezesa Agory. Lis faktycznie mógłby być postacią nr 1 w takim projekcie.

 
At 21 września, 2007 23:39, Anonymous Unicorn said...

Chętnie obejrzałbym skórkę z Lisa nad moim łóżkiem ;-)

 

Prześlij komentarz

<< Home