20.9.07

Wielki sukces serwisu Nasza-klasa.pl. Wrocław polskim zagłębiem e-biznesu?

Wrocławskie media oszalały na punkcie internetu. O tamtejszych portalach i serwisach społecznościowych pisze od wczoraj "Gazeta Wyborcza Wrocław", dziś trafiły one na czołówkę wrocławskich "Faktów" (TVP 3) i do rozmowy "Faktów" o godz. 18.30. Teza postawiona przez telewizję: Wrocław zagłębiem e-biznesu.

Powód? Niemiecki inwestor (fundusz venture capital European Founders) kupił 20 proc. udziałów w Naszej-Klasie.pl - i to za ok. 3 mln zł! Od dwóch dni szczegółowo pisze o tym Patryk W. Młynek w "Gazecie Wyborczej Wrocław". Z kolei poproszony przez TVP 3 o komentarz Arek Osiak, twórca i prezes portalu finansowgo Money.pl (oczywiście, wrocławskiego), przewiduje, że Nasza-klasa.pl w ciągu roku ma szansę wejść do pierwszej piętnastki najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce!

Przypomnę, że w czerwcu w Piątej Władzy z radością powitałem istnienie Naszej-Klasy.pl. To naprawdę działa! Nie dalej jak w ubiegły piątek pysznie bawiłem się na imprezie z koleżankami i kolegami z mojej klasy z podstawówki- skrzyknęliśmy się właśnie dzięki Naszej-Klasie.pl. Na początku imprezy klarowałem nawet jednemu z kolegów, że temu serwisowi przydałby się jakiś inwestor, bo Nasza-klasa.pl czasem działa powoli i zacina się, co świadczy o tym, że jego twórcy muszą znaleźć środki na technologiczną obsługę tak popularnej strony. No i stało się. Pojawił się inwestor, a twórcy Naszej-klasy.pl zapowiadają, że uzyskane od niego pieniądze zainwestują w rozwój serwisu.

Jest mi miło, że TVP 3 odnotowała przy okazji sukces portalu Kulturaonline.pl, w którego narodzinach miałem zaszczyt uczestniczyć :)

By the way, to naprawdę dobry moment, by w miłym gronie spotkać się i pogadać o internecie we Wrocławiu :)

3 Comments:

At 21 września, 2007 14:50, Anonymous Anonimowy said...

Poratalu nasza-klasa nie chwalilbym tak bardzo. Jest niedopracowany np. moje liceum wystepuje 3 razy i w kazdym jest zarejestrowane kilka osob. Nie jest mozliwe aby odanlezc sie w tej samej klasie. Wyglada na to ze tworcy nie bardzo sie tym przejmuja.

 
At 26 listopada, 2007 09:27, Anonymous Anonimowy said...

nasza-klasa wymaga duzo wiekszych inwestycji niz 3 miliony zlotych. Jedyna szansa jest znalezienie inwestora, ktory zaryzykowalby wlozenie ok. 20 milionow dolarow, co doprowadziloby do autentycznego, a nie kosmetycznego, usprawnienia serwisu. Portal teraz nie dziala, i nie bedzie dzialac za 3 miliony zlotych wiecej. Pomysl na nasza-klase jest swietny i realizacja dobrego, skutecznego serwisu jest mozliwa. Jesli nie nastapi znaczaca poprawa w najblizszej przyszlosci, to konkurencja pojawi sie szybko - najwazniejsza rzecz ma juz miejsce, potwierdzenie, ze istnieje bardzo duzy rynek - ale nie rynek nie dla amatorow bawiacych sie w sub-standardowe programowanie, tylko dla profesjonalistow, ktorzy potrafia ten rynek utrzymac i zainwestowac w niego powazne pieniadze.

 
At 01 stycznia, 2008 08:50, Blogger E.D.I. Mit said...

6 milionów użytkowników nie przejdzie już do żadnego innego serwisu tego typu, bo zatrzyma ich siła przyzwyczajenia.
nasza-klasa jest skazana na logarytmiczny rozrost.
albo banka peknie, bo nie bedzie za co utrzymac takiego potencjalu. , albo...

bo analogicznie ani Swistak ani Ebay nie pokonał nigdy Allegro

 

Prześlij komentarz

<< Home