9.7.07

Lepper poza rządem !

Prezydent odwołał wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera.

Na wniosek premiera Jarosława Kaczyńskiego prezydent Lech Kaczyński odwołał w poniedziałek Andrzeja Leppera z funkcji wiceprezesa Rady Ministrów oraz z funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformował PAP rzecznik rządu Jan Dziedziczak. "Podjęta decyzja wynika z faktów, które wyszły na jaw w związku z działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącymi korupcji na wielką skalę. W związku z tą sprawą zostały aresztowane dwie osoby" - poinformował PAP Dziedziczak.

uzupełnienie: 20.49

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza zatrzymanie i aresztowanie dwóch osób - Piotra R. (były dziennikarz TVP 3 Wrocław) i Andrzeja K., podejrzanych o korupcję i powoływanie się na wpływy w jednym z ministerstw. Temistokles Brodowski z CBA powiedział w poniedziałek wieczorem PAP, że w piątek osoby te zostały zatrzymane przez CBA, a w niedzielę, decyzją sądu, zostały aresztowane. Odwołany w poniedziałek wieczorem wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper powiedział w TVN24, że w piątek CBA wkroczyło do ministerstwa rolnictwa "bez jego wiedzy". "Podobno chodzi o to, że niejaki Piotr R. i pan +na K.+ powiedzieli komuś, że mają takie układy w resorcie rolnictwa, że mogą załatwić przekwalifikowanie ziemi" - dodał Lepper.

uzupełnienie: 21.41:

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza zatrzymanie i aresztowanie dwóch osób - Piotra R. i Andrzeja K., podejrzanych o korupcję i powoływanie się na wpływy w jednym z ministerstw. Obaj mieli zeznać, że Andrzej Lepper i jego ludzie domagali się miliona zł łapówki za przekwalifikowanie ziemi - podał dziennik.pl. Zatrzymany Piotr R. przez kilka lat pracował we wroclawskim ośrodku Telewizji Polskiej. Jest absolwentem tutejszej Akademi Ekonomicznej. Andrzej K. byl wice- prezesem sieci Dialog we Wroclawiu.

kolejne uzupełnienie:
Premier Jarosław Kaczyński powiedział w poniedziałek, że jest wystarczająco dużo przesłanek, aby sądzić, że Andrzej Lepper i Tomasz Lipiec są zamieszani w działalność przestępczą. "W wypadku pana Leppera, skądinąd także pana Lipca, są poważne przesłanki, żeby sądzić, że mogli być oni zamieszani w działalność o charakterze przestępczym" - powiedział premier w poniedziałek wieczorem w rozmowie w TVP1. Zastrzegł, że nie ma "rozstrzygających dowodów" i "nie do niego należy orzekanie jak było naprawdę". "Ale to jest dla nas wystarczająca przesłanka, aby poprosić o dymisję" - powiedział szef rządu.

6 Comments:

At 09 lipca, 2007 20:13, Anonymous Anonimowy said...

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=52058

Piotruś Ryba? Hahaha! Ten lansujący się debil z tvp3, a potem doradca Leppera! Hahaha!

 
At 09 lipca, 2007 20:29, Blogger Unknown said...

tak ten sam

 
At 09 lipca, 2007 20:34, Anonymous Anonimowy said...

Ponieważ Piątą Władzę czytają we Wrocławiu wszystkie redakcje (moja też) :-), to zapodaję obrazki ciekawe:
http://mediasite.boo.pl/forum/topics35/kurier-vt223.htm

 
At 09 lipca, 2007 22:19, Blogger Ramzel said...

wiosna idzie...
...wiosna ludu

 
At 09 lipca, 2007 23:35, Blogger roody102 said...

Ja to widzę tak:
http://roody102.blogspot.com/2007/07/polska-ad-2007-kokaina-kibole.html

 
At 10 lipca, 2007 13:06, Anonymous Anonimowy said...

Wrocław rulez!
Samoobronę przytapia/zatapia dwóch wrocławian a trzeci (Ryszczar) usiłuję ją przytrzymać w koalicji - może nawet szykuje sobie rolę męża opatrznościowego, który obejmie ster partii. On - taki rozsądny, wygadany i układny, a przede wszystkim doświadczony w byciu w różnych partiach...
jotesz

 

Prześlij komentarz

<< Home