16.7.07

Salon.24 - dziennikarskie pranie brudów u Łęskiego

To się porobiło. W salonie24 u Jacka Łęskiego trwa radosne pranie brudów. Niektóre wpisy czyta się z zapartym tchem.

Pozostanę przy swoim, że w mediach polskich działo się bardzo źle od dawna. Za czasów SLD cała ta ekipa była w mediach pod swoistym parasolem ochronnym, o którym dzisiejsi PiS-owcy moga tylko pomarzyć. Po odejściu z dziennikarstwa bywałem powiernikiem żali i frustracji tych, co zostali i miali uwalane teksty, oskarżano ich o to, że są psami łańcuchowymi UOP czy ABW, względnie dziennikarskimi killerami na zamówienie polityczne. Pamiętam jak wbijali zęby w ścianę nie mogąc sobie znaleźć miejsca. Jak na przykład z TVN wywalano zdolnego dziennikarza, który jako jeden z pierwszych chciał opublikować materiały o kulisach afery w Starachowicach. Wszystko bez słowa komentarza kolegów po fachu.

Dyskusja na temat morale dziennikarzy śledczych zaczęła się od wpisu dziennikarza Rzeczpospolitej Bertolda Kittla. natchnęło to do wspomień Łęskiego. A szczegółową dyskusję możecie poczytać tutaj.

4 Comments:

At 16 lipca, 2007 21:21, Anonymous Anonimowy said...

Schadenfreude?

 
At 17 lipca, 2007 09:27, Blogger Bogusław_Pinkiewicz said...

cO, WARSZAWKA się kotłuje?

 
At 17 lipca, 2007 10:45, Blogger pinio said...

coś czuję, że wiele ciekawych rzeczy będzie można się dowiedzieć. Szczególnie interesujący wydaje się wątek Wyborczej i Rywina.

 
At 17 lipca, 2007 12:17, Anonymous Anonimowy said...

Jak to trwa, skoro od ponad tygodnia nie ma na ten temat żadnego wpisu, bo dyskusja się skończyła szóstego lipca? :)

 

Prześlij komentarz

<< Home