8.8.07

Były dziekan ORA we Wrocławiu na wolności


Były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu wychodzi na wolność. Legnicki sąd okręgowy uznał, że nie ma już podstaw do aresztowania podejrzanego o korupcję Wojciecha K.

Wojciech K. został zatrzymany z dwoma innymi adwokatami przed Wielkanocą. Dwaj pozostali szybko zostali zwolnieni za kaucją. Lubelska prokuratura twierdzi, że były dziekan obiecywał przestępcom załatwienie ich problemów powołując się przy tym na wpływy w prokuraturze i sądzie. Legnicki sąd, do którego trafiło odwołanie od decyzji o aresztowaniu uznał, że nie ma obaw, iż na wolności będzie on wpływał na świadków czy innych podejrzanych i nakłaniał ich do składania fałszywych wyjaśnień czy zeznań. "Nie zastosowaliśmy żadnego innego środka zapobiegawczego, może zrobić to prokuratura" - wyjaśnia Polskiemu Radiu Wrocław sędzia Paweł Pratkowiecki. Zaznacza, że decyzja sądu nie przesądza o winie lub niewinności adwokata. Rzekoma korupcja adwokatów wyszła przy okazji śledztwa w sprawie jednego z wrocławskich prokuratorów, który miał przyjmować łapówki. Dzisiaj lubelska prokuratura postawiła Zbigniewowi Sz. 14 zarzutów.

3 Comments:

At 08 sierpnia, 2007 15:28, Anonymous Washko said...

Ciekaw jestem czy zwolnienie go miało jakiś związek z postawieniem zarzutów prokuratorowi Sz. czy to przypadkowa koincydencja.

 
At 08 sierpnia, 2007 15:36, Blogger pinio said...

washko:

zażalenie sąd miał rozpatrywać już tydzień temu, ale z nieznanych mi przyczyn przeniósł posiedzenie na ten tydzień. Czy zatrzymanie Sz. miała wpływ na sąd. Sam nie wiem co o tym sądzić. bardziej mnie dziwi, że sąd nie zastosował żadnych innych środków zapobiegawczych wobec K. zostawiając to prokuraturze. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim...

 
At 09 sierpnia, 2007 11:08, Blogger pinio said...

w uzupełnieniu informacji o prokuratorze Sz. - dzisiaj został aresztowany na trzy miesiące

 

Prześlij komentarz

<< Home