30.8.07

Ryszard Krauze kolejnym zatrzymanym?

"Rzeczpospolita" pisze, że ABW dostało z prokuratury polecenie zatrzymania Ryszarda Krauzego, szefa Prokomu. TVN24 podaje, że przed domem biznesmena czekają w samochodach agenci. A sam Krauze podobno na wakacjach za granicą...

To rzeczywiście Dzień Zatrzymań...

14 Comments:

At 30 sierpnia, 2007 14:23, Anonymous Anonimowy said...

Koniec, koledzy od wódeczki, ustalania wyników przetargów, obmacywania się na rautach i spijania sobie z dzióbków. Wreszcie ktoś rozpieprzy wasz chory świat.

 
At 30 sierpnia, 2007 14:25, Anonymous Anonimowy said...

I jeszcze frament z wprost.pl:
Według naszych informacji, w sprawie przecieku w aferze gruntowej i związków polityków z Ryszardem Krauze, prokuratura może wnosić o uchylenie immunitetów kilku parlamentarzystów. – W grę wchodzą wielomiliardowe interesy i kupowanie ludzi na różnych stanowiskach władzy – mówi nasz informator.

 
At 30 sierpnia, 2007 14:29, Blogger pinio said...

anonimowy:
jest jednak pytanie czy tekst we Wprost przełoży się na dowody.

I tu jeszcze jeden ciekawy fragment z Wprost:

"Krauze jest poszukiwany w całej Europie, zdążył jednak wyjechać z Polski jakiś czas przed tym, gdy śledczy zdecydowali się na zatrzymanie Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla".

 
At 30 sierpnia, 2007 14:50, Anonymous Anonimowy said...

A Tusk bił żonę. Taka jest wiarygodność pisowskiego organu prasowego czyli Wprost.

Wszystko to są domniemania.
Ciemny lud to kupi. Wiadomo, że takiego majątku nie można się dorobić uczciwie. Ciemny lud to kupi.

 
At 30 sierpnia, 2007 15:08, Anonymous Unicorn said...

Bo Tusk bił żonę a Lechu W. miał nieprzyjemne sprawy z paniami niewąskiej konduity ;-)LOL

 
At 30 sierpnia, 2007 15:22, Blogger djhardcore said...

a więc wychodzi na to, że układ jednak istniał ;-) co ciekawe na razie wśród zatrzymanych są sami byli budowniczowie nowego porządku i oligarcha, który próbował zostać przyjacielem IV RP. biorąc pod uwagę, że do niedawna Lech Kaczyński mówił o Ryszardzie Krauze, że to jedyny prawdziwy biznesmen jakiego zna, mam wrażenie, że to co widzimy to… rozgrywka między Lechem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobro (za którym stoi Jarosław Kaczyński), czyli de facto poważne tarcie między braćmi. szalony wniosek? nie do końca. biorąc pod uwagę to, jak zachowywał się Jarosław Kaczyński w sprawie taśm o. Rydzyka albo konfliktu między pierwszą damą, a szefem Radia Maryja, albo rozwodu córki prezydenta i jej ślubu z synem działacza SLD.

 
At 30 sierpnia, 2007 15:24, Blogger pinio said...

baaardzo jestem ciekawy na kim się to skończy ....

 
At 30 sierpnia, 2007 15:45, Blogger Sadysław said...

Drogi piniu, jeszcze ciekawiej będzie, jeżeli to nie będzie się skłaniało ku końcowi LOL

 
At 30 sierpnia, 2007 15:51, Blogger djhardcore said...

>>sładysław
niestety, obawiam się, że masz rację. natomiast to, co mnie martwi, to przejście od etapu słownej ekwilibrystyki i żonglerki stołkami do ery aresztowań. zaczyna być coraz mniej śmiesznie, ale za to coraz bardziej straszno.

 
At 30 sierpnia, 2007 16:03, Anonymous Anonimowy said...

Dlaczego zniknęła strona www.latkowski.com ?

Ktoś ją blokuje ?

 
At 30 sierpnia, 2007 16:14, Blogger pinio said...

anonimowy:

nie ma jej od rana. Sprawdzałem zatraz po pierwszej informacji o zatrzymaniu Kaczmarka u Latkowskiego.

djhardcore:
Nie wierzę, że do zatrzymań doszło bez mocnych dowodów. Czy straszno ? Może jest nadzieja, że robi się uczciwiej ? Przy założeniu oczywiście, że mają na to dowody... Jeżeli nie - myślę, że skończy się kolejnymi zatrzymaniami ale już tych zatrzymujących ....

 
At 30 sierpnia, 2007 16:17, Blogger pinio said...

W uzupełnieniu informacja PAP o zarzutach.

Zarzuty utrudniania śledztwa i składania fałszywych zeznań postawiła prokuratura b. szefowi MSWiA Januszowi Kaczmarkowi - poinformował jego adwokat mec. Wojciech Brochwicz. Ujawnił on dziennikarzom, że Kaczmarek nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

 
At 30 sierpnia, 2007 17:49, Anonymous makowski said...

krótko:
>> djhardcore
ma (imo) racje; to rozgrywka WEWNĄTRZ obecnej ekipy.
(skażona - imo - PSYCHOLOGIĄ; szczególnie Brata Większego...)
dodajmy do tego analizę (?) Korwina (bez daty, ale na pewno nie z dziś ;-)
:
Albo by kolejna ekipa (ku ogólnej radości tzw. opinii publicznej - a p. Krauze zdołał już wywołać powszechną falę niechęci, od "Naszej Polski" po "Gazetę Wyborczą"...) nie wsadziła do kicia p. Krauzego, dopuszczając na Jego miejsce młodych i prężnych gangsterów, którzy zadowolą się mniejszym udziałem w łupach?
http://www.nczas.com/?a=show_article&id=1317

 
At 30 sierpnia, 2007 21:15, Anonymous Verto said...

Ciekawe czy są to zatrzymania jako wstęp do tymczasowych aresztowań czy tylko zatrzymania w celu bezproblemowego doprowadzenia do prokuratury na postawienie zarzutów.

A o politycznym podłożu tych zatrzymań. Tu są tylko dwa wyjścia. Albo spanikowali i walą z grubej rury, dla przedwyborczego hałasu [rozprawiamy się z patologiami itp. bzdety] albo mają rzeczywiście mocne dowody. Takie od których wszystkim[no, większości] "pospadają buty".

Jeżeli te zatrzymania to "wstęp" do tymczasowych aresztowań to już niedługo przekonamy się o mocy tych dowodów, bo będą musiały trafić przed sąd.

 

Prześlij komentarz

<< Home