23.9.07

Grzegorz Braun kandydatem UPR do Senatu

Niezależny publicysta, który posądził Jana Miodka o współpracę ze służbami bezpieczeństwa PRL kandydatem do Senatu. Dzisiaj UPR ujawniło swoją najbardziej skrywaną tajemnicę podczas konwencji wyborczej we Wrocławiu.

Grzegorz Braun w kwietniu oskarżył profesora Miodka i zamilkł. Stwierdził jedynie, że obciążające językoznawcę materiały pochodzą z IPN. Miodek pozwał Brauna do sądu i 4 października ma się rozpocząć proces! Pisaliśmy o tym na 5W.

Szkoda, że nie potwierdziły się plotki, że w wyborach ma wystartować profesor Miodek. Byłaby to zaprawdę arcyciekawa kampania.

Uzupełnienie od Łukasza:
Grzegorz Braun - chcąc, nie chcąc - wyrobił sobie we Wrocławiu markę człowieka, który ujawnia nazwiska dawnych agentów SB. Zwłaszcza tych działających w środowiskach artystycznych i naukowych. Sam o sobie powiedział zresztą: "Jestem posłańcem złej nowiny". Taki jest zresztą tytuł wywiadu, jaki przeprowadziłem z Grzegorzem Braunem wiosną tego roku dla Pardonu.

Piąta Władza rozmawiała z Braunem w czerwcu 2006 r., przy okazji jego głośnego dokumentu o rzekomej agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy ("Plusy dodatnie, plusy ujemne").

1 Comments:

At 23 września, 2007 15:46, Anonymous Piotrek said...

No to mamy koalicję endecko-monarchistyczną:) Z jednej strony Młodzieńcy Wszechpolscy, z drugiej - JKM, Zawisza, M. Bartyzel, Jurek, A. Górski, a teraz Braun... Spoiwem koalicji bedzie rzecz jasna sam Jezus Chrystus, kandydat na króla. Nie jesteśmy demokratami, ale w wyborach udział bierzemy! Brawo.

 

Prześlij komentarz

<< Home