19.12.07

Medialni koledzy pana Fryzjera

Od dawna mówiło się, że Ryszard F. ("Fryzjer") – główny podejrzany w aferze korupcyjnej w polskim futbolu - kolegował się z dziennikarzami. Jednak dopiero w środę wrocławski sąd odczytał protokół przesłuchań, w których opowiada o tym sam „Fryzjer”.

Oczywiście to żadna sprawa karna, ot taki obyczaj, o którym myślę warto wspomnieć. Przypomnę, że kilka lat temu tygodnik "Nie" zamieścił zdjęcie z jednej z imprez organizowanych przez Ryszarda F., na którym niektórzy dziennikarze sportowi całują go w rękę na klęczkach…

Ryszard F. bardzo barwnie opowiadał o swoich kontaktach w środowisku piłkarskim. Dla ludzi pasjonujących się futbolem to naprawdę bardzo ciekawa opowieść. Książę Północy, Książę Południa, Pieniek, Harcerz - Fryzjer odpowiada na pytania o kim tak mówiono. Jeden z wątków poruszonych w protokołach przesłuchań dotyczył dziennikarzy. Jak czytał sędzia Wiesław Rodziewicz- Ryszard F. miał dobre układy z dziennikarzami, uczestniczył w spotkaniach towarzyskich (żeby nie powiedzieć balangach) z nimi, pożyczał im pieniądze. Wymieniał nazwiska. Pozwolę sobie jednak na wykorzystanie inicjałów: pieniądze mieli pożyczać od niego: J.K. – jeden z byłych funkcyjnych w jednej z największych gazet sportowych w Polsce, byli szefowie gazet z Poznania i Szamotuł, b. dziennikarz Canalu Plus. A z kim pił pan Fryzjer ? Na przykład z P.Z. – jednym z najbardziej znanych felietonistów sportowych w Polsce. Fryzjer wymienia też J.A., o którym mówi, że nazywany był „dyżurnym glazurnikiem kraju” .

Czemu o tym akurat piszę? A czemu nie? Dziennikarze to święte krowy?

uzupelnienie: część wyjaśnień Fryzjera można posluchać tutaj.

uzupełnienie 2: a rozwinięty wątek dotyczący dziennikarzy tu. Ciekawą tezę przedstawia tam Łukasz, który pyta czy Fryzjer mści się w ten sposób na środowisku dziennikarskim ?

4 Comments:

At 19 grudnia, 2007 23:16, Anonymous bartoszewsky said...

A klęczał przed nim i całował w rękę niejaki A.G., kolega redakcyjny J.A.
Dużo bym dał, żeby ten wątek poznać w całości. ;)

 
At 19 grudnia, 2007 23:27, Anonymous Anonimowy said...

Tutaj cos o panu A.M. z GW
http://www.polonica.net/czerwone-zyciorysy_Michnik.htm

 
At 20 grudnia, 2007 03:52, Anonymous wyluzowany said...

o kurde, nie zesraj sie

 
At 20 grudnia, 2007 06:15, Blogger pinio said...

bartoszewsky:

podobno kolejne protokoły przesłuchań są także smakowite, cd. 15 styznia

anonimowy:
możesz swoje teksty nie na temat wrzucać gdzie indziej ?

 

Prześlij komentarz

<< Home