24.7.06

Dzierżoniowska Samoobrona ma swojego bloga

Niezwykły blog działa w dolnośląskim Dzierżoniowie. To blog miejscowych, powiatowych struktur Samoobrony.
Powstał w styczniu. Z początku działał niemrawo. Ostatnio chyba się rozkręca. Znajdziemy w nim zaczepną publicystykę lokalną. O czym? O radach miejskich Bielawy i Dzierżoniowa. O staroście dzierżoniowskim Zbigniewie Skowrońskim (SLD), którego miejscowa Samoobrona otwarcie zwalcza. I którego chce obalić. O dziurach w drogach.
Są też znacznie bardziej stonowane relacje z życia wewnętrznego Samoobrony. Choćby informacja o ponownym wyborze Andrzeja Leppera na szefa partii. Skomentowana z niekłamanym entuzjazmem:

"Za jego kandydaturą głosowało 2 tys. 150 delegatów, przeciw było 10. Poparcie dla kandydata wyniosło więc 99,4 procent. Takiego wyniku nie uzyskał nawet prezydent Aleksandr Łukaszenka w ostatnich wyborach na Białorusi".

Sądząc po komentarzach internautów, blog się podoba. Czytelnicy radzą jednak jego autorom, by lepiej go reklamowali (np. na autobusie relacji Dzierżoniów-Bielawa) i pisali więcej ciekawszych tekstów.

A kto robi tego bloga? Twórcy ukrywają się pod pseudonimami: "Scooby-Doo" i "agnieszka11".

Warto pamiętać, że dolnośląska Samoobrona blogami stoi. Zapalonym autorem internetowego dziennika jest Krzysztof Kotowicz, niegdyś wiceprezes Ruchu, dziś rzecznik regionalnych władz partii, już niebawem kandydat na burmistrza Ząbkowic Śląskich. No a najsłynniejszym polskim politykiem-bloggerem jest wrocławski europoseł Samoobrony Ryszard Czarnecki. Z kolei główną stroną internetową partii opiekuje się młody wrocławski działacz Julian Kosik.
Na tym nie kończą się związki dolnośląskich działaczy Samoobrony z mediami elektronicznymi. Niedawno szefową rady nadzorczej Polskiego Radia Wrocław została Beata Pona, kiedyś m.in. korespondentka "Gazety Wrocławskiej" z Góry, dziś członkini regionalnych władz partii Andrzeja Leppera. Samoobrona ma też apetyt na przejęcie wrocławskiego ośrodka TVP.

Nam podoba się takie bloggerskie omijanie "normalnych" mediów. A że robi to Samoobrona? Co z tego? Dlaczego nie robią tego inni?

Może znacie inne tego typu, lokalne, polityczne blogi? Czekamy na podpowiedzi!

8 Comments:

At 25 lipca, 2006 09:59, Anonymous Anonimowy said...

Krzysztof Kotowicz nie jest już rzecznikiem prasowym Samoobrony

 
At 25 lipca, 2006 10:35, Anonymous Anonimowy said...

Polacem stronę radnego SW z Bielawy: www.wasie.pl

 
At 25 lipca, 2006 16:23, Anonymous warpman (Przemysław Pawełczyk) said...

Dlaczego? Bo mają to w dupie. Cała incjatywa integracji blogosfery polskiej prawicy (bpp) wraz z niezależnym obiegiem informacji opartym o Sfery bpp (okręgi) legła w gruzach, zanim jeszcze powstała.

Nawiązaliście ze mną kontakt? Wiecie, że istnieję? Bo o Was Ja wiem. Gdzie blogrolka z boku Waszego blogu? Gdzie wymiana informacji z innymi? Macie coś ciekawego? Kogo o tym informujecie? Gdzie są zdjęcia i filmy z kłamstw TV i radia? Widzieliście jak wyglądają witryny UPRu? Do dupy, więc jak partia ma prowadzić sprawną propagandę w Internecie? Gdzie prawicowe radia internetowe?

Tutaj każdy sobie, a muzom. Pełna swoboda i niezależność. Brak wspólnych celów, brak szerszych hotryzontów. Blogosfera polskiej prawicy (czyli wszystkie witryny prawicy) mogłaby się stać zalążkiem informacyjnym dowolnej partii prawicowej (wyznającej zasady liberalizmu gospodarczego). Chciałem stworzyć blogossferę na wzór amerykańsakiej, pisałem o tym na forach w Polsce, do blogerów, do czasopism internetowych, do Najwyższego Czasu (tu mnie olali dokumentnie, nie odezwali się pomimo kilku próśb, dopiero potem z łaski). Nikt z wyjątkiem kilkunastu blogerów nie podjął incjatywy.

Gdyby ktoś płacił, albo najpierw stworzył, to może reszta by się przyłączyła. A tak?

No, trudno, Zapraszam do BPP.
http://warpman.kv.net.pl
warpman

 
At 25 lipca, 2006 16:31, Blogger Łukasz said...

Warpman, spokojnie! Nie od razu Rzym zbudowano :)
Bądźmy w kontakcie. A przy okazji proponuję, by to, co napisałeś zamienić w posta na "Piątej Władzy". Co Ty na to?

 
At 25 lipca, 2006 20:06, Anonymous warpman (Przemysław Pawełczyk) said...

Łukasz,

Prawicowe radio E-tam padło, zapytaj autora dlaczego.
http://www.etam.fora.pl

Sfery BPP, które miały zbierać informacje z obszarów byłych miast wojewódzkich (lokalnych rozgłośni, lokalnej prasy, lokalnych forów, itp, itd) nie powstaną.

Prośba o przejęcie ode mnie przeglądów portali, blogów, prasy itp (tekst u mnie w BPP, tygodniowych, codziennych) nie spotkał się z żadną reakcją.

Jak dotrzeć do profesjonalnych publicystów, aby reklamowali blogosferę, aby tworzyć świadomość niezależnych mediów? Pisałem do p. Michalkiewicza i nic. Jego witryna świadczy, że szukających komentarzy i informacji nie brakuje.

Radio UPR (nie wiem, czy to po moim tekście do NCzasu zaczęli coś z tym robić, czy też jest to ich własna incjatywa, w końcu już w 2005 roku próbowali) powstaje, powstaje, ...

Itd, itp.

A posta możesz puścić, tylko popraw błędy, dodaj "conieco" i usuń nadmiar stanów emocjonalnych. To, że ktoś ma coś "tam", nie wynika przecież z jego złej woli. W końcu wszystko co robimy w blogosferze opiera się na zasadzie dobrowolności i chęci do działania. Nie każdy musi podzielać nasz zapał.

Pozdrawiam,
warpman

 
At 06 sierpnia, 2006 21:29, Anonymous Anonimowy said...

Here are some links that I believe will be interested

 
At 11 sierpnia, 2006 15:54, Anonymous Anonimowy said...

This site is one of the best I have ever seen, wish I had one like this.
»

 
At 16 sierpnia, 2006 23:06, Anonymous Anonimowy said...

I'm impressed with your site, very nice graphics!
»

 

Prześlij komentarz

<< Home