31.8.06

"Dziennik": Agora zwolni 250 osób

Cytujemy za dzisiejszym "Dziennikiem":
Agora SA - wydawca m.in. "Gazety Wyborczej" - przeprowadzi zwolnienia grupowe. Jak wynika z informacji, które spółka przekazała warszawskiemu urzędowi pracy, zatrudnienie straci około 250 pracowników. Agora podaje, że zwolnienia obejmą "wszystkie grupy zawodowe spółki", co oznacza także dziennikarzy. Mają one nastąpić od 20 września do 31 grudnia. Ostatni raz Agora przeprowadziła zwolnienia grupowe w 2004 r. Pracę straciło wtedy ok. 500 osób. Obecnie w firmie zatrudnionych jest 3,6 tys. pracowników. Spółka nie podała przyczyn najnowszych zwolnień i nazw działów, w których dojdzie do redukcji.
mat
A przy okazji - przypominamy nasz tekst "Agora - strach przed zwolnieniami" z 4 sierpnia tego roku.

5 Comments:

At 31 sierpnia, 2006 23:18, Anonymous remek said...

Agora idzie pod wodę. Powoli ale konsekwentnie. Jeśli ich projekt www nie wypali to rok 2007 może być baaardzo ciężki. A jak jeszcze niedługo zostaną otwarte teczki? Spod dywanu wypełznie kolejny Maleszka i sprzedaż poleci o połowę...

 
At 01 września, 2006 08:58, Anonymous obserwator said...

@remek

Zwalniając - raczej wychodzi na powierzchnię. Przecież obniżając koszty, pokaże wyższe zyski.

Nie wiem, czy jakiekolwiek nowe teczki jakoś mogą zaszkodzić GW w jej obecnym stanie uniesienia i krucjaty przeciwko dzikim lustratorom z Wprost, ŻW czy Dziennika.

Gdy czytam ostatnio komentarze ws. Herberta, orgii opozycji, Kuronia, to widzę, że GW odzyskuje siłę i pewność: "Pamiętamy jak było. Cokolwiek jest w teczkach, wiemy, że to nieprawda. Odwalcie się". Żeby bronić Kuronia, po raz pierwszy od dawna Adam Michnik pisze komentarz do bieżącego wydarzenia. Opozycjoniści piszą listy otwarte. Organizują protest nad grobem. To środowisko znowu się integruje.

Dlatego cios ze strony nowego Maleszki, jeśli by był,
może nie mieć impetu, o jakim mówisz.

PS. O jakim projekcie www Agory mówisz? To ciekawe.

 
At 01 września, 2006 10:50, Anonymous remek said...

http://media.wp.pl/kat,7018,wid,8474338,wiadomosc.html?ticaid=123f2

 
At 01 września, 2006 11:24, Blogger StefanMichnik said...

Ostatnia nadzieja w Wojtku Orlinskim. Moze zakladajac zwiazki zawodowe uratuje przed zwolnieniem swoje kolezanki i kolegow:)

 
At 01 września, 2006 20:14, Anonymous wirnik said...

Może przy okazji tych zwolnień GW pożegna się z Maleszką?

HA HA HA!

 

Prześlij komentarz

<< Home