2.1.07

2007 będzie rokiem Second Life

Za nami rok 2006. Rok YouTube i Web 2.0. Rok eksplozji blogosfery (niedawno zastanawiałem się czy szał na blogi minie i jak będą one ewoluować).

Przed nami rok 2007. Co nas czeka? Uważam, że szał na Web 2.0 nie minie, ale serwisy społecznościowe i blogosfera spowszednieją i zaczną się komercjalizować. Natomiast prawdziwym szałem i wyznacznikiem nowych trendów będzie Second Life. Społecznościowa wirtualna rzeczywistość.

Second Life działa od 2003 r. W październiku 2006 r. liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła milion. Dwa miesiące później, w grudniu 2006, były ich już dwa miliony (dane podaję za Wikipedią). Na dziś ta liczba to 2,3 mln.

Swojego awatara do Second Life wprowadził niedawno prof. Henry Jenkins z Massachusetts Institute of Technology, miłośnik, propagator i badacz nowych mediów. Autor znakomitej "Kultury konwergencji". O swoich przygodach w wirtualu pisze w blogu. Niedawno w Warszawie, na znakomitej konferencji o kulturze 2.0, Jenkins oświadczył, że Second Life zwiastuje erę Web 3.0. Oczywiście, takie etykietki należy traktować z przymrużeniem oka. Niemniej, podpowiadają one, że na naszych oczach dokonuje się kolejny etap internetowej rewolucji.

O Second Life pisał Krzysztof Urbanowicz. Wcześniej opisywał bardzo interesujący przykład wykorzystania Second Life w kampanii wyborczej.

A może ktoś z Was żyje już drugim życiem w Second Life? Czy są tam jakieś ciekawe, polskie ślady?

1 Comments:

At 10 stycznia, 2007 17:33, Anonymous Anonimowy said...

A jakże. Polacy żyją w SL i mają się dobrze. Warto samemu zobaczyć.

 

Prześlij komentarz

<< Home