22.1.07

Rozszyfruj rosyjskiego dostawcę ropy dla Orlenu i wygraj whisky od blogerów

Trwa konkurs, który ogłosili w swoim blogu Maciej Gorzeliński i Rafał Kasprów. W latach 90. czołowi polscy dziennikarze śledczy, dziś właściciele agencji PR-owskiej MDI, znanej z obsługi kontrowersyjnej firmy J&S, która handluje ropą.

Tematem konkursu jest kontrakt na dostawy ropy dla Orlenu, podpisany przez Igora Chalupca na dzień przed odwołaniem go ze stanowiska prezesa tego państwowego koncernu paliwowego. Ropa ma pochodzić ze złóż rosyjskiego Rosnieftu. A sprowadzać ma ją firma Petraco Oil Ltd. I właśnie o nią pytają swoich czytelników Gorzeliński z Kasprowem:
Nie mamy czasu szukać informacji o Petraco ale jeśli ktoś nam dostarczy strukturę własnościową, nazwiska, dane dotyczące obrotu, sprzedaży itd w ciągu 7 dni to stawiamy flaszkę najlepszej łyski.
W niedzielę ogłosili, że konkurs wciąż trwa - ale do jego zakończenia pozostało już tylko kilka dni. Przy okazji zmieszali z błotem dwóch znanych dziennikarzy zajmujących się rynkiem paliw: Andrzeja Kublika z "Gazety Wyborczej" i Jana Pińskiego z "Wprost".

O tym niezwykłym konkursie pisze też Rafał Madajczak w Pardonie.

Co sądzicie o dociekaniach Gorzelińskiego i Kasprowa? Czy kontrakt zawarty przez Chalupca z Petraco ma jakieś drugie dno? Czy był prawdziwym powodem odwołania Chalupca z funkcji prezesa Orlenu?

2 Comments:

At 22 stycznia, 2007 08:45, Anonymous makowski said...

oj, staniało dziś Szpiegostwo Polit-Przemysłowe. butelka Łiski?
za Fabrykę -- to bym im powiedział...

 
At 22 stycznia, 2007 09:52, Anonymous Olgierd said...

Oczywiście tylko taka gra, sobie robią żarty ze sprawy - a przy okazji wbijają pijarowską szpilę.
Liczą na to, że sprawa się rozniesie w światku no i konkurent J&S będzie miał troszkę gorszej prasy.

 

Prześlij komentarz

<< Home