20.2.07

Afera w polskim futbolu: Kary dla klubów blisko. Coraz bliżej.

W śledztwie dotyczącym korupcji w polskim futbolu pojawiają się nazwy aż 34 klubów I , II i III ligi - dowiedziało się Polskie Radio Wrocław. Nie oznacza to jednak, że na wszystkie z nich znalazły się obciążające je dowody.

We wtorek materiały dotyczące kilku klubów trafiły z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu do wydziału dyscypliny PZPN. Na ich podstawie w czwartek kluby zostaną ukarane. Na razie działacze związkowi nie chcą ujawnić żadnych informacji. Ani tego, ilu klubów dotyczą dokumenty, ani jakie będą kary.

Do tej pory zarzuty postawiono 68 osobom - sędziom, działaczom, piłkarzom, obserwatorom PZPN, trenerom. Wiadomo, że w aferze korupcyjnej miały brać udział m.in. Arka Gdynia, Górnik Łęczna, Zawisza Bydgoszcz, Górnik Polkowice, Odra Opole.

Co sądzicie o ilości klubów, które mogą być zamieszane w aferę?

2 Comments:

At 21 lutego, 2007 08:41, Anonymous Anonimowy said...

Przecież o wiele łatwiej byłoby wskazać te kluby, które nie płaciły!

 
At 21 lutego, 2007 10:09, Anonymous oporowski said...

Porządki w polskim futbolu to jedna z niewielu - w moim mniemaniu - rzeczy, za które nie tylko można, ale wręcz należy pochwalić obecny rząd. To, co było dotychczas tajemnicą poliszynela i opium dla ślepców (vide pamiętny mecz barażowy między Śląskiem i Arką w Gdyni, lub wyczyny pana Baniaka i Hydrobudowy-Zawiszy) zostało w końcu odkryte, napiętnowane i - miejmy nadzieję - zostanie ukarane. Pytanie tylko jakie to będą kary? Czy weźmiemy przykład z Włochów, gdzie litości nie było nawet dla największych marek? Czy to zmieni coś w naszej piłce? Czy teraz mecze będą ciekawsze? Nie wiadomo, ale na pewno warto było to wszystko przeciąć, choćby po to, by nie robić balona z kibiców, dla których - przynajmniej teoretycznie - to wszystko się kręci.

Teraz czas na zeczywiste zmiany w jednym z ostatnich bastionów-skansenów PRL, PZPN, choć obawy budzić może zbytnie upolitycznienie kandydatów. Ale - pomijając związki z A.L. - czy Ricardo Czarnecki nie byłby dobrym prezesem?

 

Prześlij komentarz

<< Home