21.2.07

Lista klubów piłkarskich podejrzanych o korupcję

Za Polskim Radiem Wrocław podajemy listę klubów piłkarskich, które miały być zamieszane w aferę korupcyjną w polskiej piłce nożnej. Dowody na ich winę wrocławska prokuratura przekazała we wtorek przedstawicielom wydziału dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Te kluby to:

W czwartek mają zapaść decyzje w sprawie ewentualnych kar dyscyplinarnych dla tych klubów. Tymczasem liczba podejrzanych w śledztwie dotyczącym korupcji w polskim futbolu wzrosła dzisiaj do siedemdziesięciu osób. Jeden z głównych wątków dotyczy kupienia awansu do I ligi przez prezesów Arki Gdynia.

11 Comments:

At 21 lutego, 2007 19:37, Anonymous oporowski said...

każdy, kto choć trochę interesuje się mizerią zwaną polską piłką ligową może dziś powiedzieć... a nie mówiłem? Sami swoi!

Symptomatyczne jest, że każdy z tych zespołów miał mocnego sponsora, który dawał kasę - zapewne również na wałki. Łęczka - kopalnia, KSZO - Ceramika Opoczno, Arka - Prokom Investments, Zawisza - Hydrobudowa, Polkowice - kopalnia, KGHM.

Czy i oni nie powinni być przynajmniej przesłuchani na okoliczność finansowania ukłądania meczów? Przecież pieniądze na drukowanie skądś się brały (przecież nie biednych jak myszy kościelne klubików, jakimi były te drużyny, zanim ktoś w nie zainwestował:

Arka - kupione utrzymanie w II lidze

Polkowice - jeszcze niedawno krowy można było paść na tym stadionie

KSZO - nie byłoby tej drużyny, gdyby nie fuzja z Opocznem

Zawisza - to tak naprawdę Kujawiak Włocławek...

Nie znam argumentów przeciwko Podbeskidziu

 
At 22 lutego, 2007 13:49, Anonymous klus said...

Zawisza z rozgrywek się wycofał (a nie wycofałA).

 
At 22 lutego, 2007 17:32, Anonymous bartoszewsky said...

A Zagłębia Lubin nagle wyparowało z listy podejrzanych klubów? Dziwne.

 
At 22 lutego, 2007 19:26, Blogger pinio said...

klus - to jedyne co Cię zaciekawiło w tekście ?

 
At 22 lutego, 2007 19:29, Blogger pinio said...

bartoszewsky - to jest pierwsza partia materiałów, kolejne się szykują, choć po tym się dzisiaj stało nie wiem czy śledczy będą chcieli coś przekazać PZPN...

 
At 22 lutego, 2007 21:52, Anonymous bartoszewsky said...

pinio - ile sezonów wstecz obejmuje śledztwo?

 
At 23 lutego, 2007 06:06, Blogger pinio said...

bartoszewky - śledztwo ws. korupcji dotyczy zdarzeń od 2003 roku, czyli od kiedy weszłą ustawa o korupcji w sporcie. Od wtedy można karać, wcześniej nie było to przestępstwem 8-) Ale np "Fryzjer" ma zarzuty z lat wcześniejszych. Mają jednak inny charakter, np. gospodarczy. Chodzi o kasę na łapówki dla Odry Opole. A apropo Zagłębia Lubin. Dopiero wieczorem wczytałem się w komunikat, że odwieszono postępowanie dyscyplinarne ws. meczu Polar - Zagłębie. Więc można się spodziewać i kar dla Lubina. Ciekawe tylko jak można ukaraż Polar 8-) Ani kasy nie mają, degradowanie ich też nie będzie niczym szczególnym, najwyżej się klub rozpadnie.

 
At 23 lutego, 2007 14:06, Anonymous oporowski said...

Pino
Najwyżej się klub rozpadnie? A jest - dla klubu - "najwyżej" coś gorszego? H... z klubem, zawodnicy się rozejdą za darmo po innych klubikach (bo żaden klub tych patałachów za dużą kasę nie zatrudni), ale chodzi o to, by uderzyć w prawdziwych winnychtych wałków, a tymi są PREZESI. Jeśli rozpadnie się klub, to głównymi poszkodowanymi będą oni.

A pytanie na marginesie (podobne jak w innym wątku). Czy skoro większość pilkarzy Polaru było pracownikami Plaru (posiadali tam normalne etety), a klub był zakłądowy, to odbije się to jakoś na firmie Polar?

 
At 24 lutego, 2007 22:08, Blogger pinio said...

oporowski - jak wiesz Polar ma niewielu kibiców i nieudolne władze. Nie wiem czy w "dorosłej" piłce jest on tak naprawdę potrzebny. Może powinien zająć się szkoleniem młodzieży ? Nie wiem czy mam rację, ale ewentualne kary za korupcję mogą rzeczywiście doprowadzić do rozpadu Polaru ...

 
At 24 lutego, 2007 22:11, Blogger pinio said...

Chciałbym jeszcze nadmienić, że kolejność klubów, które mają zostać ukarane jest przypadkowa i kibice Górnika Łęczna nie powinni się przejmować tym, że wymieniłem tę drużynę jako pierwszą... A liczba osób, które mają zarzuty w poszczególnych klubach nie jest żadnym wyznacznikiem, chodzi raczej o same zarzuty i skalę korupcji ... W tym przypadku prokuratura jednak kierowała się zebranymi już dowodami przekazując materiały a nie liczbą podejrzanych ...

 
At 08 lipca, 2007 00:00, Anonymous Anonimowy said...

A co z Amicą Wronki jej mecz w Pucharze Polski z Aluminium Konin był skandalem, który przeszedł do historii. Amika zajmowała wysokie pozycje dzięki "fryzjerowi". Owszem klub we Wronkach nie istnieje bo dokonał fuzji z Lechem -czy nie było to działanie celowe, aby uniknąć rozliczeń. Lechem, czy jak kto woli Amicą Poznań kierują jednak ci sami ludzie.

 

Prześlij komentarz

<< Home