4.8.08

Wielka awantura w salonie24

Kolejna wielka awantura na najpopularniejsym portalu bloggerów. Tym razem dotyczy Wojciecha Wybranowskiego, dziennikarza Naszego Dziennika.

Adam Sawski na swoim blogu zarzucił Wybranowskiemu, że ten "hajluje". I zamieścił zdjęcie, które miało o tym świadczyć (rzeczywiście wygląda na to, że Wybranowski posłużył się tym gestem).

Igor Janke i Radosław Krawczyk zażądali wyjaśnień:
"Szanowny Panie,
Na dwóch blogach w salon24.pl pojawiło się Pana zdjęcie zrobionepodczas wykonywania faszystowskiego gestu. Czy mógłby się Pan odnieść do tej sytuacji w korespondencji z salon24.pl i na swoim blogu?
Z poważaniem Igor Janke i Radosław Krawczyk"

Wojciech Wybranowski odpowiedział dosyć obszernie więc nie będę wnikał w szczegóły. Zapewnił przede wszystkim:
"Nigdy nie byłem nazistą, faszystą a tym bardziej komunistą (...).
Możecie poczytać cały jego wpis i dyskusję tutaj.

Ja właśnie o tej dyskusji chciałem. Błyskawicznie pojawiły się wpisy by Sawskiego wyrzucić z salonu 24 co też szybko się stało. Dobre rady dotyczyły także zawiadomienia prokuratury, pozwania do sądu, na szczęście nikt nie proponował linczu. Tylko niektórzy zwrócili uwagę, że zabawa, o której pisze Wybranowski, tłumacząc swój gest, jakoś mało śmieszna. Nic dziwnego, że skoro dziennikarz tak sie "bawi", to bawią się także skini. Później pojawiają się idiotyczne tłumaczenia o zamawianiu pięciu piw czy salutach legionistów...

Ja tam red. Wybranowskiego nie zamierzam pouczać. Znam go jedynie z jego tekstów, m.in. tych dotyczących mitycznego "układu", który miał zniszczyć poznańską firmę Bestcom (co doprowadziło do dymisji we wrocławskiej Prokuraturze Apelacyjnej) czy też artykułów o Władysławie Frasyniuku rzekomo zamieszanym w korupcyjne układy we Wrocławiu. Jakoś ani w jednej sprawie ani drugiej jego tezy nie potwierdziły się.
Za to dzisiaj ukaże się w Naszym Dzienniku jego materiał dotyczący Grzegorza Schetyny. Podobno wicepremiera czeka atak ze strony PiS. Zarzuty mają dotyczyć opisanego przez Rzeczpospolitą przetargu na promocję Mistrzostw Europy w koszykówce, które rozegrane zostaną za rok we Wrocławiu.

6 Comments:

At 04 sierpnia, 2008 10:15, Anonymous Anonimowy said...

a mnie bardzo mało śmioeszy że istnieją takie knajpy jak Proletyariat, czy poratle w rodzaju lewica bez cenzury; a Wam to nie przeszkadza? ukłony, piotras

 
At 04 sierpnia, 2008 11:06, Anonymous Anonimowy said...

jedno muszę powiedzieć: to jakaś paranoja w doszukiwaniu sie w jakimkolwiek geście podniesionej ręki podtekstów faszystowskich. To chore.

 
At 04 sierpnia, 2008 11:26, Anonymous Anonimowy said...

pinio, skoro twierdzisz, że WF nie jest w nic zamieszany we Wrocławiu, to znaczy, że nie wiesz nic.

 
At 04 sierpnia, 2008 11:28, Blogger pinio said...

nie opowiadam się czy jest zamieszany czy nie. Nie wiem tego rzeczywiście więc może nie wiem nic. Ja napisałem, że Frasyniukowi nie postawiono żadnych zarzutów w szczecińskim śledztwie dotyczącym korupcji celników i przewoźników.

 
At 04 sierpnia, 2008 17:10, Anonymous Anonimowy said...

Może właśnie dlatego Wybranowski został okrzyknięty "faszystą", bo ośmielił się napisać niekorzystnie o takich osobach jak Frasyniuk czy Schetyna?

Są plotki, że Ci panowie mogą mieć sporo na sumieniu, tylko że jak na razie są nietykalni?

 
At 04 sierpnia, 2008 17:18, Blogger pinio said...

Eeee, a czemu ktoś o lewackich poglądach miałby nazywac faszystą dziennikarza, który napisął o Schetynie czy Frasyniuku. Poza tym nie sztuka jest pisać gdy nie ma się żadnych dowodów ...A plotkami i dobrtymi chęciami jest piekło wybrukowane ...

 

Prześlij komentarz

<< Home