1.10.08

Sukces legnickiego portalu

Nasi dobrzy znajomi z portalu lca.pl świętują. We wrześniu po raz pierwszy w historii portal poświęcony Legnicy odwiedziło 50 tysięcy userów. Pogratulować sukcesu 8-)

Portal istnieje od 6 lat. Od półtora roku redagują go zawodowi dziennikarze, wcześniej związani z innymi (często już nieistniejącymi) mediami. Wrześniowy sukces jest o tyle ciekawy, że w Legnicy mieszka 100 tysięcy osób (czyżby połowa z nich co miesiąc odwiedzała portal?).
Niemal w całości treść portalu stanowią informacje miejskie. Są podzielone na trzy działy: fakty, sport, kultura. Jak piszą jego twórcy - lca.pl jest jedynym niezależnym medium w Legnicy - nie
korzysta z finansowego wsparcia prezydenta, przez co niektórzy uważają, portal za opozycyjny do władz miejskich. Portal w całości utrzymuje się z reklam. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!

Etykiety: ,

6 Comments:

At 02 października, 2008 09:58, Blogger Ossad said...

W naszej Twierdzy portal, który najkorzystniej wygląda, to według mnie Wrocław24.net, bo MM-ka musi jeszcze nad sobą popracować, jeśli chcą być obywatelscy. Na NaszymMieście jest zwykle bida z nędzą, czasem jest coś ciekawszego na gazeta.pl (zwłaszcza jednak forum, np. dyskusja dot. projektu flagi Dolnego Śląska - nic dziwnego, że pod kolejnym materiałem dot. tej sprawy GW zablokowała komentowanie;)
Wrocek niby społecznościowy, ale wieje taką nudą, że szkoda nawet zaglądać.
Wciąż się zastanawiam, jak to jest, że w takim wielkim mieście jest wciąż tak mało naprawdę ciekawych blogów? Czyżby moda na blogowanie wolniej przenikała przez nasze mury?

 
At 02 października, 2008 11:00, Blogger Patrycja said...

Pytanie czy na pewno Wrocław jest takim wielkim miastem:)
Co do pojęcia społeczności - to też często jest to słowo wytrych nie mające wiele wspólnego z realną sytuacją czy nawet planami medialnymi. Ale brzmi dobrze.
Moda na blogi? Może sytuacja teraz dopiero się klaruje. Wszak zakładanie blogów - dla hecy i mody - nie gwarantuje sukcesu, ani chyba nie ma na dłuższą metę sensu.

 
At 02 października, 2008 12:45, Blogger Ossad said...

Chodziło mi bardziej o to, że gdyby zjawisko blogowania w Twierdzy było bardziej popularne, to i więcej byłoby blogów interesujących, a nawet idących w stronę dziennikarską. Dlatego się zastanawiam, czy czeka nas coś takiego :)

 
At 02 października, 2008 13:03, Blogger Patrycja said...

Jak coś się dzieje interesującego i ludzie o tym piszą w sposób interesujący, a inni czytają z zainteresowaniem:) - to siłą rzeczy koniunktura rośnie.
Ale wszak niepokojąco ciekawy jest Dolnyslask24.info Tomasza Stysia :)
Swoją drogą ciekawie o analizie potęgi blogowania napisał Urbanowicz na swoim blogu (link do jego strony w linkowni 5W) o tym jak mistrzami w blogowaniu zostali Francuzi i dlaczego. My jeszcze ciągle na rozbiegu:)

 
At 02 października, 2008 15:40, Anonymous tomek said...

Patrycja!

"Niepokojąco ciekawy..."

Poetka!

 
At 02 października, 2008 16:10, Blogger Patrycja said...

Tomek:-)
chyba jednak "didżejka kulturowa", bo jeśli poetka to nie "mejstrimowa" na pewno :)
zapraszam na www.myspace.com/piekielnajablonka

 

Prześlij komentarz

<< Home