30.9.08

FIFA i UEFA nie uznają kuratora w PZPN!!

Tak jak można się było spodziewać FIFA i UEFA nie uznały kuratora w PZPN. Obie organizacje stwierdziły, że zawieszenie związkowych władz jest nielegalne (pisałem o tym więcej tutaj).

Jeszcze wczoraj kurator Robert Zawłocki mówił, że pisał do szefa UEFA Michaela Platiniego, dzisiaj już wiemy, że bezskutecznie. Polsce grozi teraz zawieszenie w rozgrywkach międzynarodowych. Decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte na posiedzeniu FIFA w dniach 23-24 października. Czyli swoje rewanżowe mecze w Pucharze UEFA zdążą zagrać Wisła Kraków i Lech Poznań. A reprezentacja zagra też mecze eliminacji do MŚ 2010 z Czechami i Słowacją. Czy później nasze drużyny zostaną zawieszone?
Czy Polska straci prawa do organizacji EURO 2012? Na te pytania nie znamy jeszcze odpowiedzi, ale wiadomo, że FIFA i UEFA nie tolerują wtrącania się rządów poszczególnych państw do działalności piłkarskich organizacji związkowych. Co zrobi teraz minister sportu i Trybunał Arbitrażowy przy PKOl? Czy ugnie się pod ewentualnym "szantażem" światowych organizacji? Najbliższe dni zapowiadają się niezmiernie gorąco!

Etykiety: , , , , , , , , ,

3 Comments:

At 30 września, 2008 18:05, Blogger Patrycja said...

Nie pierwszy raz mamy do czynienia z taką "wojną". I jak nadal się okazuje Michał to "Liść" nie do strącenia z drzewa, choć może ministerstwu wydawało się, że jesień to i liście spadają;)

 
At 30 września, 2008 19:37, Blogger Trickster said...

FIFA i UEFA niezawisłość skompromitowanego związku postawiły ponad prawo i sprawiedliwość. A cwani działacze znowu poczują się bezkarni...

 
At 01 października, 2008 10:17, Anonymous Anonimowy said...

no i co tu napisać. Usunąc szwindlarzy siedzących od lat u nas w piłce nie można, bo UEFA broni (już sie nie zapytam dlaczego, bo na pewno nie o usunięcie nieuczciwych chodzi)... bez usunięcia tych kombinatorow nic się nie naprawi, choć postępowcy nawołują: nie zajmujmy się przeszłością, patrzmy w przyszłość. I co tu zrobić? Jak za Donkiem nie przepadam: niech się w końcu komuś postawi, bo szambo trzeba czyścić, inaczej nadal będzie śmierdziało.

 

Prześlij komentarz

<< Home