29.9.08

Kurator w PZPN! Jastrzębie walki z korupcją u steru!

Robert Zawłocki i Michał Tomczak wracają do władz PZPN. Po niespodziewanej decyzji o zawieszeniu władz związku pierwszy został kuratorem, drugi szefem departamentu prawnego. Obaj są prawnikami.

Co takiego się stało, że minister Mirosław Drzewiecki zawnioskował do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl o wprowadzenie kuratora? Przedstawiciel rządu twierdzi, że przyczyną takiej decyzji było łamanie statutu związku i praca w niestatutowym składzie i brak działań w walce z korupcją. Tak nagle? Niespodziewanie? Bez decyzji sądu czy prokratury - stwierdzającej, że statut jest łamany? Coś tu jest nie tak. Dodatkowo Robert Zawłocki odwołuje zaplanowny na 30 października zjazd wyborczy PZPN, który wybrać miał nowe władze! Czy minister sportu wykorzystał fakt, że w ubiegłym tygodniu na posiedzeniu UEFA nie zapadła decyzja o odebraniu Polsce i Ukrainie EURO 2012? Czy trwały jakieś podstolikowe negocjacje z Michaelem Platnim, który zawiesić może w rozgrywkach polskie drużyny? Przecież już wkrótce Polska gra mecze eliminacyjne z Czechami i Słowakami, a Wisła i Lech mecze rewanżowe w Pucharze UEFA.

Oczywiście decyzja o zawieszeniu władz PZPN bardzo cieszy. Ich działalność to kpiny z polskiego futbolu. Chciażby wiceprezes Eugeniusz Kolator, któremu wrocławska prokuratura postawiła zarzuty działania na szkodę związku. Michał Listkiewicz, który przez lata nie widział korupcji w polskim futbolu, a po zatrzymaniu pierwszego sędziego powiedział, że to "czarna owca"! Teraz jest ich już prawie 150! Dodatkowo jestem dobrego zdania o Robercie Zawłockim i Michale Tomczaku. Obaj (w czasie gdy kierowali Wydziałem Dyscypliny PZPN) zawsze robili na mnie bardzo dobre wrażenie. Kto, jeśli nie oni mogą uprzątnąć tę "stajnię Augiasza"?

Etykiety: , , , , , , , , , ,

6 Comments:

At 29 września, 2008 20:54, Blogger tolep said...

Podstolikowe negocjacje z Platinim? A czegóżto dotyczące?
Gdyby UEFA dała władzom polskim zgodę i mandat zaufania na pozamiatanie w Niebu obrzydłym gnieździe korupcji, rui i porubstwa, zwanym PZPN, to spokojnie mogłaby w tejs sprawie wydać oświadczenie, jeszcze dzisiaj.

Jeśli mówimy o podstolikowości albo inaczej mówiąc o nie-wiadomo-o-co-chodzeniu, to odpowiedź jest zazwyczaj bardziej trywialna.

Do boju, dziennikarze śledczy!

 
At 29 września, 2008 21:13, Blogger pinio said...

jak to czego? Tego czy UEFA nie zawiesi polskich drużyn w rozgrywkach europejskich i czy nie odbierze nam EURO 2012. Mam nadzieję, że były sondaże FIFA,a nie walnięto tak bez względu na konsekwencje!

 
At 29 września, 2008 21:56, Blogger tolep said...

Nie było takiego oświadczenia, o którym wspominałem w poprzednim komentarzu. Mamy za to:

- Wszystko jest możliwe, wyrzucenie Polski z eliminacji mundialu 2010 i polskich zespołów z europejskich pucharów również. Decyzję w sprawie Euro 2012 także podejmiemy po zapoznaniu się ze sprawą - mówi portalowi Sport.pl rzecznik UEFA i doradca Michela Platiniego William Gaillard.

 
At 29 września, 2008 22:10, Blogger tolep said...

A nawet jeszcze oficjalniej:

Europejska Unia Piłkarska jest "całkowicie zaskoczona" (podkreślenie moje - tolep) decyzją polskiego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu wprowadzającą kuratora do Polskiego Związku Piłki Nożnej - powiedział w rozmowie z agencją AFP doradca szefa UEFA William Gaillard.

"Musimy skonsultować się z FIFA, do niej należą decyzje, ale sytuacja jest dla nas całkowitym zaskoczeniem" - oświadczył Gaillard, doradca Michela Platiniego i dyrektor biura komunikacji Europejskiej Unii Piłkarskiej.

"W przypadku interwencji władz w funkcjonowanie stowarzyszeń sportowych FIFA często decyduje się na zastosowanie sankcji" - dodał.

 
At 29 września, 2008 22:17, Blogger pinio said...

ale też zdziwiłbym się gdyby przyznali np., że rozmawiali nieoficjalnie o ewentualnych sankcjach lub raczej ich braku. Pozostaje poczekać do oficjalnych decyzji. Ciekawe czy w czwartek Lech i Wisła zagrają ...

 
At 29 września, 2008 22:50, Anonymous Anonimowy said...

pinio
ty lepiej napisz, kto te spoty zrobil
http://www.rp.pl/artykul/2,197542_Protest_radiowcow_z_Hitlerem_i_Orwellem_w_tle.html
;o)
ajnfolk, ajnradio, ajnPOdcast

 

Prześlij komentarz

<< Home