10.11.08

Rasista w polskim Sejmie?

Ostatnie kilka dni spędziłem w Pradze. Jedna z pierwszych informacji jakie dotarły do mnie po powrocie do Polski to bulwersująca, moim zdaniem rasistowska wypowiedź Artur Górskiego z PiS.

"Obama to nadchodząca katastrofa. To koniec cywilizacji białego człowieka".
Nie będę się rozpisywał na temat tej i innych wypowiedzi bo zapewne wszyscy już wszystko na ten temat napisali przez te kilka dni. Pytam tylko dlaczego ten człowiek jest jeszcze w PiS? Dlaczego ta partia nie zmusiła go do odejścia ze swoich szeregów? Dlaczego nie zmusiła go do zrzeczenia się mandatu posła? Jeżeli takie konsekwencje nie spotkają tę mierną postać to mam nadzieję, że zajmie się nim prokuratura. Liczę na szybkie postawienie zarzutów i prawomocny wyrok, jeżeli sąd uzna, że wypowiedź była rasistowska.

ZERO AKCEPTACJI DLA RASISTÓW !

Etykiety: , , ,

27 Comments:

At 10 listopada, 2008 21:24, Blogger ldi said...

Liczę na szybkie postawienie zarzutów i prawomocny wyrok.
-------------------
Z jakiego artykułu? A może bez sądu zesłać na 25 lat na Sybir? Coraz bardziej Piąta Władza zalatuje komuną.

 
At 10 listopada, 2008 21:24, Anonymous Anonimowy said...

"Wiedzą państwo, że Barack Obama ma polskie korzenie? Tak, jego dziadek zjadł polskiego misjonarza”. A wiedzą państwo, kto publicznie opowiada tak fantastyczne dowcipy? Jego Ekscelencja Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskie

poseł Górski powiedział głośno to, co po cichu szeptają wszyscy polscy politycy?”

cytat z Pardonu

 
At 10 listopada, 2008 22:27, Anonymous http://abebedorespgondufo.blogs.sapo.pt/ said...

Good blog.
Paulo
Portugal

 
At 10 listopada, 2008 23:15, OpenID olgierd said...

Gadanie głupawe, ale chyba nie rasistowskie. A na pewno nie bardziej rasistowskie, niż zawołania do głosowania na Obamę przez 'Afro-Amerykanów', którzy głosowali nań 'bo nasz'.

 
At 10 listopada, 2008 23:18, Anonymous Piotrek said...

@Idi

Wypowiedź o upadku cywilizacji białego człowieka nie różni się niczym od rozpowszechniania rewelacji na temat żydowskich spisków etc. Więc chyba podpada pod artykuł dotyczący szerzenia nienawiści rasowej, zwłaszcza że Bubla za podobny bełkot już skazywano.

Ale śpij poskojnie - procesu nie będzie. Poseł Górski cytował niejakiego Piętę Stanisława, więc - choć złapany za rękę - może śmiało mówić, że to nie jego ręka.

 
At 10 listopada, 2008 23:23, Blogger ldi said...

@Piotrek
A rozpowszechnianie informacji na temat żydowskich spisków jest karalne? Ciekawych rzeczy się człowiek dowiaduje.

O czym jeszcze nie można mówić w tych pięknych czasach rządów Miłości?

 
At 10 listopada, 2008 23:52, Anonymous Piotrek said...

1.Nie jestem prawnikiem - wydaje mi się, że w takich sytuacjach sporo zależy od interpretacji sądu. O ile mi wiadomo, istnieje w polskim kk artykuł odnoszący się do szerzenia nienawiści na tle rasowym. W praktyce rzeczywiście różnie z tym bywa, że wspomnę choćby umorzenie ws ewidentnie antyżydowskiego artykułu red. Michalkiewicza.

2.Proszę moich prywatnych wypowiedzi nie łączyć z rządami Miłości - jeszcze się poseł Gowin obrazi;)

 
At 11 listopada, 2008 00:03, Blogger ldi said...

Ten komentarz został usunięty przez autora.

 
At 11 listopada, 2008 00:04, Blogger ldi said...

Specjalnie dla kolegi Piotrka:
Nowo mianowany szef administracji Białego Domu Rahm Emmanuel jest podejrzewany o bycie agentem Mossadu i współudział w podsunięciu Clintonowi Moniki Lewinski. Oprócz znany jest z szemranych interesów oraz tego, że zasiadał w radzie nadzorczej Freddie Mac w czasie kiedy narastała afera kredytów hipotecznych (i otrzymywał od tej państwowej korporacji dotacje).
Jest spisek? Jest. Jest Żyd w centrum tego spisku? Jest. To teraz proszę o złożenie donosu na mnie do prokuratury.

 
At 11 listopada, 2008 00:15, Blogger Łukasz said...

Idi,

Wybacz, ale kompletnie nie rozumiem przykładu z owym nominatem na szefa administracji Białego Domu.

Bo w takim razie mamy do czynienia przede wszystkim ze spiskiem kenijskim, skoro przełożony owego dżentelmena jest pół-Kenijczykiem.

Zresztą w osobach Zbigniewa Brzezińskiego i jednego z jego synów dochodzi nam do tego przerażającego spisku także wątek polski.

A że Polakami byli także Feliks Dzierżyński i Jan Paweł II, to strach pomyśleć jak rozległy i misterny jest ów spisek...!

 
At 11 listopada, 2008 00:49, Anonymous Piotrek said...

To ja poproszę jeszcze linki do Redwatch i polskiego przekładu Protokołów Mędrców Syjonu;)

Doprawdy nie wiem czemu ma służyć ta logika sprowadzania wszystkiego do absurdu. Udowodnieniu, że w polskiej przestrzeni publicznej nie istnieje problem np. rasizmu? Że prawo amerykańskie jest lepsze, bo zezwala na nieskrępowaną działalność np. neonazistów? Że każdy zwolennik karania za rasistowskie wypowiedzi to komuch paskudny?

Radziłbym nie posuwać się w tym (ideologicznym) sporze do tanich demagogicznych fajerwerków.

 
At 11 listopada, 2008 08:35, OpenID tomasz_plokarz said...

Jakoś nie udało mi się dowiedzieć, co w wypowiedzi pos. Górskiego było "rasistowskiego".
Znaczy co, Murzynów krytykowac nie wolno? Górski nie krytykował Obamy z powodu tego, ze jest Murzynem, tylko dlatego, że to wredny komuch.

 
At 11 listopada, 2008 09:20, Anonymous Anonimowy said...

piniowi lewacka mentalność już tak oczy przesłoniła, że wystarczy mu podsunąć nagłówki mendialne o "rasizmie" i zaraz pobiegnie z krzykiem skarżyć się na 5W. A gdzie w tej wypowiedzi jest rasizm, tego skarżypyta pinio i podobne mu medialne szczekaczki nie potrafią wskazać.
Kupa inteligentnych i pogłębionych komentarzy na ten temat jest na salonie24. Piąta Władza zeszła na psy. Łukasz już nie pisze, zastąpił go rozwrzeszczany lewak bez wglądu w rzeczywistość.

 
At 11 listopada, 2008 09:39, Anonymous Anonimowy said...

a czy mowienie o koncu cywilizacji - obojetnie jakiej - tez jest "rasistowskie" i "nawoluje do nienawisci"? wasza glupota i nowomowa was zniszczy

 
At 11 listopada, 2008 10:47, OpenID analogicznie said...

nie wiem czym sie tak rajcujecie
Gorski bredzi, ale rasizmu w tym nie ma
zreszta
jesliby juz przyjac na chwile istnienie umownej "cywilizacji bialego czlowieka"
to i tak myli (Gorski) przyczyny ze skutkami.
Bo (przyjmujac teze o cywilizacji BCz) wybor Obamy bylby efektem tego uapdku, a nie upadkiem.
Wybor Obamy jest po czesci rasistowski - zgadzam sie z Olgierdem, bo glosowano na niego czesto z powodu jego koloru skory, a nie dlatego ze przedstawil jakis program - poza programem milosci i cudow rzecz jasna

zreszta upadek cywilizacji bialego czlowiek jakis czas temu wieszczyl u nas zdaje sie Goryszewski, albo ktos inny z podobnych zastepow - slusznie
ujemny przyrost naturalny wykonczy nas (ludzi rasy bialej - nie nie lepszej czy gorszej, tylko bialej) lepiej niz wybory w USA
wiec jak Gorscy i inni tak sie troszcza o losy naszej rasy, to niech sie lepiej ostro zabiora do roboty, zamiast bredzic

 
At 11 listopada, 2008 10:56, Anonymous Unicorn said...

Eee nudziarstwo. Teoretycznie wykształceni ludzie a nie umieją czytać, nie rozumieją tego, co napisali i nie docierają do całości.
Górski nie powiedział NIC strasznego a aferkę rozdmuchali niedolustrowani me(n)dialni zapaśnicy i kretyni, na zasadzie dokopać PiSowi.
Jeszcze napisz o wsadzaniu w kaftan jak kupa ludzisków na saloonie i poczuję się jak w Sowietach...
Żenada.

 
At 11 listopada, 2008 10:59, Blogger pinio said...

unicorn:
nie wykorzystuję Górskiego do ataku na PiS. Pytam tylko dlaczego jeszcze reprezentuje tę partię. Natomiast w każdej partii jest ktoś kto potrafi wygadywać kretynizmy (np. Palikot w PO)i nie o partię chodzi a o człowieka...

 
At 11 listopada, 2008 12:04, Blogger ldi said...

@pinio
A Ci przeszkadza, że Górski reprezentuje PiS? Nie Twoja partia, nie Twój problem.

To jest myślenie totalniackie, aby zamykać ludziom usta - nawet jeżeli ich wypowiedzi są głupie.

Wypowiedź Górskiego jest głupia, bo problem z Obamą nie polega na tym, że jest Czarny, ale że jest Czerwony. Z sędzią Clarence Thomasem prawica nie ma żadnych problemów (w odróżnieniu od lewicy, która go szczerze nienawidzi).

 
At 11 listopada, 2008 12:14, Blogger pinio said...

Idi:
Masz oczywiście rację. PiS to nie moja partia, tak jak każda inna. Ale nie w tym rzecz, że Górski jest w PiS. Rzecz w tym, że jest w Sejmie. I takie wypowiedzi w polskim Sejmie mi przeszkadzają. Co do wyboru Obamy się nie wypowiadam. Napisał o nim dwa razy Łukasz.

 
At 11 listopada, 2008 12:27, Blogger ldi said...

@pinio
Jasne, do Sejmu tylko "ludzie rozumni". Hołota precz do Radia Maryja (a docelowo do kamieniołomów).

To się nazywa demokracja.

 
At 11 listopada, 2008 13:05, Anonymous Anonimowy said...

rozprawka na temat wypowiedzi posła z PiS. Ale już nie ma roztrząsania wypowiedzi (również w mediach) Sikorskiego- członka rządu PO>

Podobnie wszyscy zamilkli po wypowiedzi ministra gospodarki kiedy ten stwierdził, ze "rozpieprzenie" polskich stoczni to sukces polskiego rządu w 90%
Co by się działo gdyby taka wypowiedź padła z ust człowieka z PiS?

 
At 11 listopada, 2008 19:49, Anonymous Unicorn said...

Pinio- nie manipuluj. Nie ma tu żadnych kretynizmów. Nie potrafisz odnieść się do tekstu więc próbujesz narzucać własną wizję.
Warto czasem myśleć samodzielnie.

 
At 11 listopada, 2008 20:04, Blogger pinio said...

unicorn:
odnoszę wrażenie czytając Twoje komentarze, że samodzielnie myśli się tylko wtedy gdy myśli się jak Ty. Inaczej myślący poddają się "terrorowi lewaków" i są bezideowcami lub śmieciami. A nagłasniają to "niedolustrowani me(n)dialni zapaśnicy i kretyni". Potrafisz dyskutować bez obrażania innych osób? Czy tym się właśnie wyróżniają Twoje, nielewackie przekonania? Żeby opluć, obrazić i zmieszać z błotem? Mnie nie sprowokujesz do podobnej wymiany "argumentów".

 
At 13 listopada, 2008 12:13, Anonymous Anonimowy said...

""Obama to nadchodząca katastrofa. To koniec cywilizacji białego człowieka"."

wolno mu tak myslec, ja np. też sadzę że Obama to niekoniecznie dobry wybór dla Stanów. A czy stanie się końcem cywilizacji białego człowieka? - a kto to wie? Ciekawi mnie tylko kto tu jakiś rasizm zauwazył.

 
At 13 listopada, 2008 12:16, Anonymous Anonimowy said...

"Wypowiedź o upadku cywilizacji białego człowieka nie różni się niczym od rozpowszechniania rewelacji na temat żydowskich spisków etc"

a co złego w mówieniu o żydowskich spiskach? Czemu akurat etgo nie wolno? Niezalezbnie od tego czy "spiski żydowskie" istnieją czy też nie.

 
At 13 listopada, 2008 12:32, Anonymous Anonimowy said...

" antyżydowskiego artykułu red. Michalkiewicza."

ktorego? Dosc czesto czytuje Michalkiewicza ale jako zywo nic antyzydowskiego (w sensie gnebienia _wszystkich_zydow jako zywo nie widzialem).

 
At 13 listopada, 2008 22:31, Anonymous Piotrek said...

@anonimowy z 12.16

Chodzi o szerzenie nienawiści na tle rasowym, narodowościowym, religijnym etc. Przypomnij sobie, jakich "argumentów" używali w swych kampaniach europejscy antysemici w pierwszej połowie XX wieku i czym się to skończyło.

@anonimowy z 12.32

"Holocaustowa industria" czy coś w ten deseń. Nie pamiętam dokładnie tytułu, nie chce mi się szukać, ale głównym tematem wywodu byli "zachodzący nas od tyłu Judejczykowie" etc. No jeśli to nie jest antysemityzm, to cóż nim jest?

 

Prześlij komentarz

<< Home