15.11.08

Targalski i Czabański zawieszeni!

Rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w obowiązkach prezesa spółki Krzysztofa Czabańskiego i wiceprezesa Jerzego Targalskiego. Taką nieoficjalną informację podała w sobotę przed południem - PAP.

"Zanim doszło do zawieszenia połowy zarządu rada nadzorcza zmieniła swój regulamin zmniejszając wymagania dotyczące procedury zawieszenia. Do tej pory regulamin stanowił bowiem, że w sprawach o zawieszenie - tak samo jak w przypadku odwołania członka zarządu - wymagana jest kwalifikowana większość głosów, czyli w przypadku 9-osobowej rady nadzorczej PR - sześć, a nie jak po zmianie pięć głosów" - pisze PAP.

Wydaje się więc, że koalicji PO/PSL udało się doprowadzić do zmian bez wprowadzenia nowej ustawy medialnej. "Polowanie" na szefów TVP i PR trwa od wyborów. Do tej pory jednak starania wprowadzenia ustawy medialnej, która by umożliwiła zmiany było bezskuteczne. Teraz okazało się nawet niepotrzebne. Czy sytuacja może powtórzyć się także w TVP i Andrzej Urbański zostanie odwołany lub zawieszony? Kto obejmie władzę w ogólnopolskich mediach publicznych?

Oczywiście trzeba by sie zastanowić czy decyzje ws. Targalskiego i Czabańskiego nie były słuszne. Doniesienia prasowe zwłaszcza na temat arogancji tego pierwszego były bulwersujące i dziwne, że do tej pory udało mu się zachować stanowisko...

Etykiety: , , , , , ,

4 Comments:

At 15 listopada, 2008 16:48, Anonymous Anonimowy said...

Nagonka na Targalskiego była wygenerowana przez paru dziennikarzy Wyborczej. Zrobili dużo szumu, a potem musieli publikować sprostowania - np. w sprawie "cenzury w Polskim Radiu". Niedawno Targalski wygrał też proces o zniesławienie z Lizutem. Tyle, że o tym Wyborcza oczywiście nie pisała, a tym bardziej na pierwszej stronie.

 
At 15 listopada, 2008 18:21, OpenID innewidoki said...

sytuacja nie jest jasna jeśli chodzi o Targalskiego (oczywiście nie wykluczam, że jest szalony;). natomiast Czabańskiego poważam. manewry PO są wątpliwej prowieniencji.
problem jest szerszy, bo PO uznaje, że misja nie ma racji bytu. liczy się rynek. stąd publiczne, zawoalowane przyzwolenie na łamanie prawa w sprawie abonamentu. chodzi o wypowiedzi polityków PO, że to zbedny balast itp.

 
At 16 listopada, 2008 11:29, Blogger ldi said...

Ubekistan nigdy nie daruje Targalskiemu.

 
At 16 listopada, 2008 14:27, Blogger ldi said...

@pinio

O partii PO narkotykach dzisiaj wpis będzie? Tak z ciekawości pytam.

 

Prześlij komentarz

<< Home