14.11.08

Podejrzany o korupcję lekarz wróci do pracy?

Dwa dni temu agenci CBA zatrzymali ordynatora oddziału neurochirurgii szpitala wojskowego we Wrocławiu. Wczoraj postawiono mu zarzuty, a czy dzisiaj Jerzy Z. wróci do pracy?

Lekarz (zdjęcie CBA) usłyszał dwa zarzuty dotyczące przyjęcia 15 tysięcy złotych łapówek. Miał żądać pieniędzy za możliwość dalszego szpitalnego leczenia. Jerzy Z. został zatrzymany przez agentów zaraz po przyjęciu łapówki. Wydaje się więc, że nie ma żadnych wątpliwości w tej sprawie. A przynajmniej nie powinno ich być. Rzecznik szpitala jednak argumentuje: istnieje domniemanie niewinności. I zapowiada, że medyk wróci do pracy zaraz po wypuszczeniu na wolność. Cóż widocznie dyrekcji szpitala wojskowego nie przeszkadza, że w ośrodku pracuje lekarz podejrzany o przyjmowanie łapówek.
Ciekawe jest jak w tej sytuacji zachowa się prokuratura. Dzisiaj przed południem ma ona zadecydować o ewentualnych sankcjach wobec Jerzego Z. Niewykluczone są: wniosek o areszt lub nakaz powstrzymywania się od wykonywania zawodu lekarza...

p/s w piątek sąd zakazał Jerzemu Z. pełnienia funkcji ordynatora. Jeżeli wróci do pracy będzie mógł jedynie wykonywać zawód. W poniedziałek komendant szpitala wojskowego ma podjąć decyzję w tej sprawie.
p/s 2 W poniedziałek lekarz wrócił do pracy, ale po kilku godzinach złożył wniosek o urlop. Rozmowy z Jerzym Zwoliński (zgodził się na podanie nazwiska) można posłuchać na portalu Radia Wrocław.

Etykiety: , , , , ,