8.5.09

Polska XXI popiera Marka Jurka!!

Zaskakująca deklaracja Polski XXI. Jarosław Sellin ogłosił dzisiaj listę kandydatów do europarlamentu, których stowarzyszenie poprze: Jerzego Buzka, Jacka Saryusza-Wolskiego z listy PO, profesora Ryszarda Legutkę z listy PiS oraz ... szefa Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka!!!

O ile w przypadku trzech pierwszych kandydatów nie jest to zaskoczeniem, o tyle postać Marka Jurka (tu znajdziecie jego blog) od lat budzi wielkie kontrowersje w polskiej polityce.
"Mamy pewność, że reprezentują pierwszą ligę europejską. Wyborcy mogą mieć absolutną pewność, że są to osoby znakomicie prowadzące pracę publiczną" - zaznaczył poseł koła Polska XXI Kazimierz Michał Ujazdowski (cytat za PAP)

Stowarzyszenie XXI zresztą rozdało swoje poparcie niemal wszystkim partiom. Jarosław Sellin nie pochwalił się, że prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz poparł kandydata z listy SLD Sergiusza Naraja co wzbudziło kontrowersje we wrocławskim oddziale Sojuszu, który na pierwszym miejscu wystawił Lidię Geringer d'Oedenberg (która debiutuje dzisiaj w Salonie24).

Etykiety: , , , , , , , , ,

8 Comments:

At 08 maja, 2009 13:28, Anonymous Anonimowy said...

A mnie to wcale nie dziwi, że Ujazdowski i spółka poparli Marka Jurka. Akurat w poglądach m.in. tych dotyczących szeroko pojętej moralności i obyczajowości tym politykom do siebie blisko...nie ma tu sensacji Pinio, bo kontrowersje wokół Marka Jurka nie są wcale kontrowersyjne dla KMU.
olo
pzdr.

 
At 08 maja, 2009 13:50, Blogger pinio said...

olo:
ja tak trochę patrzę na Polskę XXI przez pryzmat Dutkiewicza. I jakoś On mi nie pasuje do MJ. No ale rzeczywiście KMU to Konserwa przecież...

 
At 08 maja, 2009 13:56, Anonymous Olgierd said...

A ja Jurka osobiście bardzo lubię. Znacznie bardziej niż Ujazdowskiego, Halla czy innych.

Ten facet naprawdę ma cojones. Życzyłbym innym politykom takich.

 
At 08 maja, 2009 13:58, Anonymous Anonimowy said...

dobra, a poważnie: jakie szanse ma Marek Jurek? W kraju nie zbudował sobie solidnego teamu.

 
At 08 maja, 2009 14:17, Blogger pinio said...

no cóż. Marek Jurek startuje w Warszawie. Jego rywalami są m.in. Jacek Piechociński, Jarosław Kalinowski, Artur Zawisza, Wojciech Olejniczak, Dariusz Rosati, Tomasz Nałęcz, Danuta Huber, Paweł Zalewski, Michał Kamiński, Adam Bielan...
No cóż...

Olgierd: oczywiście trudno odmówić MJ konsekwencji w tym co robi. Nie jest zmienny w zależności od wiatru. Mnie zdziwiło, że popiera go akurat Polska XXI

 
At 08 maja, 2009 14:29, Anonymous Anonimowy said...

Rosati, Rosati?:-) A, Eurojad:-)

 
At 08 maja, 2009 22:27, Blogger Olgierd said...

Myślę, że gdyby nie meandry ordynacji mógłby spokojnie powalczyć z paroma nazwiskami z tej listy. Niestety, proporcjonalna ordynacja sprawi, że indywidualności się rzadko przebijają.

PS nawet gdybym był wrogiem politycznym Jurka, wolałbym jednak jego mieć w parlamencie, nie kogoś innego. Jest -- to brzydkie słowo -- przewidywalny; albo, lepiej: nie mota jak wielu innych.

 
At 21 maja, 2009 12:08, Anonymous Anonimowy said...

KMU i MJ razem tworzyli kilka lat temu Przymierze Prawicy i razem weszli do PiS. Ich aktualna współpraca nie dziwi. W ostanim numerze kwartalnika "Christianitas" jest debata redakcyjna z udziałem obu polityków na temat ich rozumienia konserwatyzmu okoliczności w jakich obaj rozstali się z PiS.

 

Prześlij komentarz

<< Home