24.7.09

Zamieszki w Warszawie - jak obrażano policjantów

Wiele się pisało o zamieszkach związanych z wejściem komornika do KDT w Warszawie (sam pisałem o tym tutaj). Niektórzy krytykowali policję za to, że dopuściła do zamieszek i użyła przemocy wobec protestujących.

Teraz na youtub trafił film, na którym widać jak zebrani pod halą ludzie obrażają policjantów, atakują ich i prowokują. Wyzywający ludzie i milczący policjanci. Robi to niesamowite wrażenie.
Oczywiście film jest zmontowany jednostronnie i nie pokazuje jak policjanci atakowali ludzi.
Obejrzyjcie ten film i sami zadecydujcie kto tu jest wart potępienia...

Etykiety: , , ,

13 Comments:

At 24 lipca, 2009 15:57, Blogger Szyba said...

Ciekawszy jest filmik nr 3, gdzie ów miły Pan narzeka, jak to został za niewinność źle potraktowany. Generalnie- wczoraj zrobiłem mały risercz po Youtubie, i materiały były przerażające. Filmik nr 2
http://www.youtube.com/watch?v=-CmAFUK1OeI
, z kolesiami walącymi kamieniami- totalna żulia i bandyterka.
Z drugiej strony- niesamowite relacje są na Skycraperze. Kolesie opisują, jak byli opluwani, znieważani, opluwani, poniżani. Coś niesamowitego....

 
At 24 lipca, 2009 16:20, Blogger Bardott said...

To dosc charakterystyczny post, pokazujacy, jak rozwoj srodkow zapisu zmienia postrzeganie.

Najlepiej to widac na przykladzie dyskusji o zachowaniu mlodziezy w szkolach. Co i rusz wyplywaja dzisiaj do Internetu jakies filmiki nakrecone komorka i sa one szeroko komentowane w mediach. To wplywa na bardzo negatywny obraz mlodziezy. Moim zdaniem jest to raczej mylny obraz, przynajmniej w tym sensie, ze kiedys nie bylo wcale lepiej. Ja przypominam sobie ze swojej podstawowki pare sytuacji, ktore - jesli ktos nagralby je na komorke i upublicznil - zrobilyby niezla furrore. Wtedy jednak nikomu sie nie snilo o komorkach...

Podobnie tutaj. Jesli ktos byl na jakies demonstracji, w ktorej zostala uzyta przemoc, to raczej nie zdziwi sie tym filmem. Stresowe sytuacje generuja agresywne zachowania i tyle. Kazdy kto dostal wpierdol od policji na demonstracji moze zrozumiec zachowanie tlumu, chociaz oglada to to sie rzeczywiscie nieprzyjemnie.

Nieprzyjemne wrazenie jest potegowane przez to, ze policja stoi spokojnie, przez co policjanci wygladaja na bardzo kulturalnych mlodych kawalerow. To oczywiscie znowu pozor. Policja nie moze bez rozkazu odpowiadac na zaczepki.
Jakby dostali rozkaz, zeby odpowiadac, to by odpowiedzieli. Jakby dostali rozkaz "naprzod", to by rozniesli ten tlum w puch. A jakby ktos to nagral, to wrazenia ogladajacych bylyby zgola przeciwne. M. in. dlatego policja pilnuje, zeby ich interwencje nie byly nagrywane.

W czasie tych wydarzen calym sercem bylem po stronie kupcow i ten film na pewno nie zmieni mojej oceny.

 
At 24 lipca, 2009 16:24, Blogger pinio said...

Bardott:
i dlatego piszę, że film był tendencyjny i nie pokazywał działań policji. Widać, że jest autorstwa policjanta. Ale nie mów mi, że co poniektórzy bohaterowie tego filmu - zwłaszcza pierwszy facet - działali w jakimś stresie...

 
At 24 lipca, 2009 16:58, Blogger Szyba said...

Bardzo ciekawe podejście. Dlaczego policjant? Rozumiem że policjanci wzajemnie się filmują, taki fetysz czy coś? Rozumiem że całe forum Skyscrapera jest również sterowane przez Policję?
A może ktoś podrzuci jakieś filmiki o tym jak to paskudna policja masakruje biedne staruszki? Bo ja na razie trafiałem na takie z kibolami uzbrojonymi w deski, śpiewającymi hymn i ryczącymi "Polaka biją!!!".
No i czy przypadkiem miły Pan z filmiku nr 3 nie obraża funkcjonariuszy?

 
At 24 lipca, 2009 17:09, Blogger pinio said...

Szyba
czepiasz się 8-)
Nie atakuję policji. Piszę, że do filmu trafiły wybrane zdjęcia, nie pokazujące wszystkich działań policji. A czy autorem filmu jest policjant. Takie odnoszę wrażenie.

 
At 24 lipca, 2009 17:10, Anonymous Anonimowy said...

Albo chcemy życ w państwie prawa, albo nie-prosta kwestia. pałą to bydło lać w dwójnasób, banda świętych krow, wspierająca sie kibolami. Dymali warszwiaków i mysleli że mozna tak bez końca.

 
At 24 lipca, 2009 17:19, Blogger Szyba said...

...pewnie że się czepiam. Moja opinia na temat policji jest wielce negatywna. Natomiast wczoraj posiedziałam nieco na YT, i nie znalazłem filmów stawiających w złym świetle. Po drugie- bandyci pojawiający się na filmach nie zasługują na żadne współczucie. Po trzecie- zwróć uwagę, że Pan z filmiku nr 1 pojawia się na filmiku nr 3, gdzie opowiada jak to policja go źle potraktowała. Przecież policjantowi by tak się nie tłumaczył, poza tym, po takim chamskim steku wyzwisk, policjant od razu powinien go zwinąć, a nie grzecznie przeprowadzać z nim interview. Po czwarte- polecam zajrzeć na forum Skyscrapera- albo wszyscy użytkownicy tam są sterowani przez policję, albo mieliśmy do czynienia z pospolitą bandyterką....

 
At 24 lipca, 2009 17:26, Anonymous Invictus said...

Przepraszam - nie śledzę całej tej sprawy z KDT od początku i wnikliwie - nie jestem też warszawiakiem, ale czy ja dobrze rozumiem analogię?
Prowadzę sklep - wynajmuję pomieszczenie. Właściciel wypowiada mi umowę najmu, więc ja robię zadymę, przykuwam się łańcuchami i wzywam na pomoc kiboli np. Śląska? Czy to tak w uproszczeniu wyglądało?

 
At 24 lipca, 2009 20:56, Blogger Bardott said...

Nie bardzo rozumiem, czemu w dyskusjach wciaz pojawiaja sie ci kibice Legii. Ja na zdjeciach i filmach dostrzeglem jednego pewniaka i paru kandydatow.

Zaryzykuje hipoteze, ze wiecej kiboli bylo wsrod ochroniarzy i policjantow niz wsrod protestujacych, a owi "kibice Legii" to medialny slogan dyskredytujacy protest kupcow.

 
At 24 lipca, 2009 23:04, Blogger Olgierd said...

Bluzgający gość ewidentnie psychiczny a Wy macie temat kto-kogo.

 
At 24 lipca, 2009 23:09, Blogger pinio said...

Olgierd;
nie jest on jedynym bluzgającym ....

 
At 24 lipca, 2009 23:38, Blogger mk said...

[też uważam, że pan1 jest upośledzony] Gombrowicz pisał, że zwykłemu chłopu bliżej jest (intelektualnie, behawioralnie) do swojego własnego konia, niż do profesora uniwersytetu.
Ten film robi wrażenie chyba dlatego, że nie widzimy na co dzień takich zachowań (ok, truizm). Mimo że w pracy stykamy się (np. grupka czytająca 5W) niejednokrotnie z różnymi patologiami, sądzimy, iż to margines. Problem tylko w tym, że to fałszywe wyobrażenie. Na co dzień bowiem jesteśmy (niech będzie grupka czytająca 5W) okopani swoimi znajomymi - podobnymi przecież do nas, onanizujemy się swoimi pasjami i sądzimy, że kumamy w miarę świat.
No gorzko się ogląda wydarzenia z filmiku (wiem, tendencyjnego), ale chciałbym poprosić o nabranie dystansu i wpisywanie propozycji, jak można było zapobiec rozwojowi tej sytuacji kryzysowej.
Swoją drogą, to dobry policyjny viral ;)

 
At 25 lipca, 2009 15:43, Blogger Szyba said...

...viral, stronnicze.... proszę, pokażcie mi film pokazujący policję w negatywnym świetle z tej imprezy.... Bo nie wierzę, że nagle tak doskonale cenzurują internet, że nic nie znalazłem takiego...

 

Prześlij komentarz

<< Home