5.8.09

Kontrowersyjna licytacja Kurnika:-)

Jeśli to przypadek - to nic jak tylko gratulować pomysłu na szybką akcję promocyjną w internecie. Zwłaszcza, że mamy sezon ogórkowy i nic nie idzie łatwo, dynamicznie i szybko - no, może poza sporami politycznymi :-). Kurnik.pl to serwis z grami (polecam fanom tryktraka). Właśnie zakończyła się jego licytacja na serwisie aukcyjnym Allegro.pl, bo jak stwierdził właściciel serwisu licytujący robili sobie jaja. Cena uplasowała się na wysokości 900 milionów złotych!

W informacji serwisu TVN24 czytamy: "Marek Futrega, twórca i właściciel serwisu Kurnik.pl, szuka inwestora po tym, jak ze współpracy z nim wycofał się portal o2.pl. Jak podał wczoraj ”Puls Biznesu”, wyceny Kurnik.pl przekraczają 10 mln zł".

Po tym jak aukcja wymknęła się spod kontroli, sprzedający wycofał ofertę. Teoretycznie, serwis nie został sprzedany, ale:
1. uzyskał darmową promocję i medialny rozgłos
2. zwiększył swoje szanse na pozyskanie nowego inwestora.

Swoją drogą, skoro to kurnik, to i jaja muszą być.

Skoro jesteśmy przy sezonie ogórkowym, dzięki życzliwości pozostającej na "dziennikach" Radia Wrocław Sylwi Jurgiel, wybraliśmy dwie intrygujące informacje. Podajemy za IAR:
Niemieccy muzułmanie protestują przeciwko hymnowi niemieckiego klubu piłkarskiego Schalke 04 Gelsenkirchen. W tekście pieśni pojawia się bowiem pasus o Mahomecie, który nie zna się na piłce nożnej.

oraz:
We włoskiej loterii narodowej można wygrać ogromną sumę 116 milionów euro. Wszystko przez to, że od stycznia nikt nie wytypował poprawnie sześciu wylosowanych w SuperEnalotto liczb. Kupony lotto masowo kupują teraz już nie tylko Włosi, ale także wiele osób z sąsiednich krajów. 116 milionów euro to druga w historii tak wysoka możliwa wygrana. Rekord padł w zeszłym roku w Hiszpanii, gdzie szczęśliwy zwycięzca zainkasował 181 milionów. Matematycy szacują, że szansa na wygranie we włoskiej loterii jest jak 1 do 622 milionów.