25.7.09

Testowałam (beta) Prezydent.pl

"Jesteśmy zespołem, który przez ostatnie kilka miesięcy pracował nad nowym serwisem prezydent.pl. Uznaliśmy, że jako pierwsi możliwość poznania i oceny nowego serwisu powinni mieć autorzy branżowych blogów. Nadszedł czas, żeby zapytać Was o pierwsze wrażenia" - to początek maila, którego otrzymali polscy blogerzy ubiegłej nocy.

Zaproszenie do zapoznania się z serwisem, jego ocena oraz podzielenie się uwagami - taki jest cel akcji przeprowadzonej przez team, który przygotował nowy serwis internetowy dla Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. No to przetestowaliśmy.

1. szata graficzna - dość statyczna i nawiązująca do już klasycznych trendów współczesnego netu. Dominacja niebieskiego i granatu. Nigdzie nie ma symboli narodowych. Jakość zdjęć pozostaje wiele do życzenia - jak na aspiracje serwisu. Na stronie otwarcia, Lech Kaczyński spogląda na dokument, który podpisuje, a nie na internautę odwiedzającego jego serwis.

2. za mało Web 2.0 - nie ma miejsca na społeczność - dołącz do Prezydenta - choćby. Brak osobistych, bezpośrednich materiałów. Zespół Prezydenta - przedstawiany statycznie, przez teksty "biurowe" nic od siebie. Brakuje odrobiny prywatności, indywidualności. Dwa materiały dołączone w zakładce "prezydencka para" - to za mało.

3. linki? Czy nie "przyjaźnimy się" z innymi prezydentami?

4. napisz do Prezydenta - o ciekawe, oczywiście napisaliśmy. Zapytaliśmy po pierwsze o to, dlaczego tak mało środowiska polityczne poświęcają uwagi edukacji poprzez internet oraz propagowaniu łatwego dostępu do sieci i inicjowania społecznych relacji. Po drugie - czy Maria Kaczyńska będzie gościnnie prowadzić bloga. Po trzecie - dlaczego tak późno powstał ten serwis?

...i ciekawe byłoby podejmowanie przez ten serwis interaktywnych patronatów dla inicjatyw obywatelskich. Na przykład - uzyskanie takiego patronatu w ciągu 24 godzin.

Zresztą oceńcie sami: Prezydent.pl

Etykiety: ,

9 Comments:

At 25 lipca, 2009 16:40, Blogger Olgierd said...

Ocenimy, ale wystawcie user i pass ;-)

 
At 25 lipca, 2009 16:48, Blogger Patrycja said...

aaaa, Olgierd masz rację :-)

a więc:
prezydent.pl
abz83

 
At 25 lipca, 2009 17:40, Blogger Olgierd said...

Hmmm mam nadzieję, że wolno Ci było to uczynić ;-)

 
At 25 lipca, 2009 20:28, Blogger Patrycja said...

Olgierd@
sprawdziłam w mailu - nie ma żadnych zastrzeżeń, że nie mogę. Poza tym he, jesteśmy blogerami wszak - nieprawdaż? :-) Poza tym, szkoda, bo byłoby ciekawie gdybym nie mogła;-)
Od poniedziałku wszyscy bez problemu zobaczą ten serwis.

 
At 25 lipca, 2009 20:45, Anonymous tmk said...

ciekawe czy (i na jak dlugo) zostawią napis BETA, i jeżeli go nie odsuną jak dlugo trzeba będzie czekać na "żarciki" L.K. - Prezydent w wersji BETA

 
At 25 lipca, 2009 20:46, Blogger Olgierd said...

W Polsce jest tak dużo rzeczy tak tajemniczych...
Ale fakt, widzę informację, że od poniedziałku stronka będzie dla każdego.

Mi się nawet podoba. Taka dość Wordpressowa.

Ciekawe ile Edito.pl za to dostało ;-)

 
At 25 lipca, 2009 21:42, Blogger Patrycja said...

Ja bym "kopnęła" bardziej - w aktywność. Zła nie jest - zgadzam się, ale sporo należy poprawić. No i zabrakło społecznościowej wisienki na tort. Ale - plus za akcję z blogerami - to akuratnie ok było, choć nie wiem dlaczego mail od kancelarii trafił do mojego katalogu spam;-) Bywa, cholera tak czasem.

 
At 26 lipca, 2009 00:46, Blogger Glazar said...

@Olgierd:
Edito.pl jest produktem rzeszowskiego IDEO.

Źle nie jest ale mogło być lepiej. Taki np. Biały Dom: http://www.whitehouse.gov/

 
At 27 lipca, 2009 08:47, Anonymous Anonimowy said...

@Patrycja - ale skoro to wersja beta, to znaczy, że nie wszystko tam jeszcze jest... jak się wydaje...

@Glazar - jak dla mnie to właśnie jest do tego podobne :)

 

Prześlij komentarz

<< Home