7.10.09

Grzegorz Schetyna już poza rządowym boiskiem

Premier Donald Tusk zmienia rząd i dymisjonuje szefa CBA, Mariusza Kamińskiego. Do dymisji podał się minister sprawiedliwości Andrzej Czuma i wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Grzegorz Schetyna zrezygnował zaś z fotela szefa MSWiA.

Tu relacja z konferencji. O przegrupowaniu i zmianach w szeregach rządu PO i PSL - pisała Gazeta Wyborcza i od wczoraj wszyscy czekali na oficjalną decyzję premiera.
Zmiany w rządzie to efekt "afery hazardowej", którą relacjonuje na bieżąco na 5Władzy Pinio. CBA, które ujawniło sprawę kontaktów biznesmena Ryszarda Sobiesiaka z politykami PO, straci jednak szefa, któremu premier zarzuca wykorzystanie całej sprawy do politycznego ataku na PO. Jak widać wysoką cenę przyszło zapłacić oby stronom.

Co ciekawe, do końca powątpiewano w to czy z rządu zdecyduje się odejść Grzegorz Schetyna, bodajże najbardziej liczący się polityk PO. Jak się okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych. Na stronie Radia Wrocław można wziąć udział w ankiecie odnośnie tej decyzji. A może odejście z rządu silnego ministra niczego nie zmieni i jak twierdzi część dziennikarzy obserwujących kulisy "afery hazardowej" - Schetyna nadal będzie rządzić, tylko spoza ław rządu, a cała zmiana to tylko kwestia kosmetyki i podtrzymania dobrego wizerunku partii.

proca.pl: Grzegorz Schetyna odwołany z rządu. Czy słusznie?

Ps. W związku z tym, że Włodzimierz Cimoszewicz jednak nie wejdzie do rządu, wszystko wskazuje na jedno: przyszłość w rękach Waldemara Pawlaka :-) Czy uratuje PO czy jednak szykuje się roszada?