24.11.09

Dolnoślązacy zawieszają publikowanie w Salonie24. Awantura ws. tekstu o agencie Tomku

Zaczęło się od reportażu Jacka Harłukowicza z Gazety Wyborczej Wrocław na temat agenta Tomka. Tekst ukazał się w piątkowym dodatku Wieża Ciśnień (19.11.2009).

Autor opisuje w nim młodość agenta CBA znanego m.in. z rozpracowywania pań Sawickiej i Pazury. Na temat samego tekstu nie będę się wypowiadał (choć mam swoje zdanie), ale wiele osób mówiło o nim negatywnie. Zawrzało m.in. w blogosferze. Bardzo krytycznie napisał o reportażu w Salonie24 blogger Grzegorz Wszołek, który używa pseudonimu gw1990. Jest znany m.in. z bardzo wielu negatywnych tekstów na temat Gazety Wyborczej czy rządów Platformy Obywatelskiej. Specjalizuje się, podobnie jak Kataryna w pisaniu m.in. o tzw. aferze hazardowej. Bloger napisał m.in.:
"Dzisiaj przeczytałem tekst, za który autor powinien zostać totalnie skompromitowany w środowisku dziennikarskim. Od czasów programu "Teraz My!" dawno nie miałem przed oczami takiego paszkwilu, udowadniającego poziom ludzi mediów w Polsce. Autorem kolejnego odkrywczego tekstu o agencie służby specjalnej - Tomku - jest Jacek Harłukowicz".

I dalej w podobnym stylu. Wrocławski bloger Rybitzky przekleił tekst na dolnośląską platformę blogerską Dolnoślązacy.pl. Na portalu zawrzało. Głos m.in. zabrał sam autor reportażu:
"(...) z przeklejonym tekstem autora, którego nie znam i który tu nie bywa nie zamierzam dyskutować".

Dzisiaj głos znowu zabrał gw1990. Napisał bardzo krytycznie o dziennikarzu GW. Wybuchła prawdziwa wojna. Nie trzeba było długo czekać na efekty. Odpowiedział zaraz szef Dolnoślązaków.pl Tomasz Styś:
"(...) Choć mam swoją opinię w opisywanej przez Pana sprawie, uważam, że to co Pan obecnie wyczynia jest jeszcze gorsze. Jacek Harłukowicz pisze swoje artykuły pod imieniem i nazwiskiem. Jest znany większości userów DS24 osobiście. Tego nie możemy powiedzieć o Panu. W związku z tym, niniejszym zawieszam obecność bloga serwisu Dolnoślązacy.pl w Salon24.pl."

Na to odezwał się administrator Salonu24 Ephors:
"Szanowny Panie, jeśli jest to forma szantażu wobec salonu24, to uprzejmie informuję, że chybiona".

Ciekawe jak zakończy się ta wojna między platformami blogerskimi.

Etykiety: , , , , , , , , , , ,

8 Comments:

At 24 listopada, 2009 21:29, Blogger Olgierd said...

Ale suspens! Zawiesiłeś opowieść w najciekawszym momencie!

PS czekamy na gajowego? ;-)

 
At 24 listopada, 2009 22:12, Anonymous tomek said...

To ja jestem gajowym! Jutro przyjdę z dwururką, babcia i czerwony kapturek - free, wilk - do lasu. To tyle ws. praw człowieka i wilka. Homo homini lupus est!

 
At 24 listopada, 2009 22:25, Blogger Patrycja said...

...no proszę, a ja myślałam, że tu wszędzie polityka miłości gości - i tylko mnie przyszło być ostatnim "Hobbesem" (żart), ale jak widać bellum omnium contra omnes.
I wcale nie bajkowa ta opowieść o "agencie i dziennikarzu".

 
At 25 listopada, 2009 00:56, Anonymous Marchewa said...

Nie rozumiem skąd zdziwienie w Salonie 24 takie afery i obrażanie się wzajemne mają miejsce mniej więcej co kwartał.

 
At 25 listopada, 2009 13:49, Blogger jotesz said...

Salon24 to najzabawniejsza dla mnie niezgodność między nazwą a treścią! Salon w ciągu paru miesięcy (tygodni?) stał się Maglem24, w którym nastąpił wyląg trolli i skrajności...

 
At 25 listopada, 2009 17:58, Anonymous Ir said...

Sorry Pinio, ale to TOTALNA burza w szklance wody. Jak już ktoś napisał - takie "obrażania się", "zrywania", "odchodzenia" (i oczywiście powracania) na salonie są co tydzień. I często są to poważniejsze sprawy. A Grześ jest człowiekiem b. młodym i jego "analizy" są skażone niedojrzałością i płytkością. Porównywanie go z Kataryną? Hehehehe.

 
At 25 listopada, 2009 22:35, Anonymous Anonimowy said...

ale tu nie Grzesia chodzi, i nie ma nic do rzeczy czy on mlody, czy stary, tu chodzi o paszkwil Harlukowicza i salonowa obrone tegoz (innego salonu)

 
At 03 grudnia, 2009 10:33, Anonymous leniuch102 said...

ha ha ha: "Jacek Harłukowicz pisze swoje artykuły pod imieniem i nazwiskiem. Jest znany większości userów DS24 osobiście. Tego nie możemy powiedzieć o Panu."

żałosna argumentacja, kol. kol. Styś & Harlukowicz. jeśli nie chcecie zadawać się z anonimami pozostancie przy mediach drukowanych.

 

Prześlij komentarz

<< Home