5.12.06

Aparat w komórce, czyli fotoreporterzy 2.0

Robisz zdjęcia aparatem w telefonie komórkowym? Nadszedł czas abyś został prawdziwym fotoreporterem.

Agencja Reuters i portal Yahoo! będą zamieszczać takie amatorskie materiały w swoich serwisach informacyjnych. Jest to wspólna inicjatywa obu tych potentatów. Odwołuje się do popularnego ostatnio dziennikarstwa obywatelskiego. Być może pomysł podchwycą inne media.

O zamieszczaniu w gazetach zdjęć autorstwa amatorów pisał niedawno miesięcznik Press. Czy w takim razie zmieni się dotychczasowa struktura w redakcjach, w których zdjęcia dostarcza dział fotoreporterów?

Swoją drogą - może zmienić się postrzeganie estetyki zdjęć. Wszak możliwości, jakie daje aparat cyfrowy w komórce trudno porównywać z profesjonalnym sprzętem zawodowego fotoreportera. Ale - z drugiej strony - chropowaty styl informacji i dokumentów doceniają choćby zwolennicy coraz popularniejszych serwisów takich jak YouTube. Zresztą i zdjęcia amatorskie mogą być coraz lepszej jakości, za sprawą coraz lepszych aparatów cyfrowych i programów do obróbki zdjęć.

Czy doczekamy się teraz konkursów w stylu Grand Press Photo dla cyfrowych fotoreporterów amatorów?

Na pewno jest to kolejny krok ku temu, by odbiorca informacji sam coraz częściej stawał się jej nadawcą.

3 Comments:

At 06 grudnia, 2006 18:23, Anonymous jakub.walczak@wiggor.pl said...

Dzień dobry Pani Patrycjo.
Kłania się Jakub Walczak ze Stowarzyszenia Studenckiego WIGGOR - poznalismy się podczas Forum w Krzyżowej i obiecałem napisać maila - niestety Pani adres w domenie Apple Tree zdaje się być nieaktywny i "odbija" wiadomości;) Jeśli to możliwe prosiłbym o kontakt na mój adres, a wtedy moglibyśmy już spokojnie porozmawiać :)
Pozdrawiam serdecznie!

 
At 06 grudnia, 2006 18:25, Anonymous jakub.walczak@wiggor.pl said...

Ach... i przepraszam za to, że nie odniosłem się merytorycznie do treści Pani notki :) Życzę jednakowoż z okazji Mikołajków, wielu wnikliwych czytelników i bystrych komentatorów:)

Kłaniam się nisko :)
Jakub

 
At 06 grudnia, 2006 20:05, Blogger Patrycja said...

Witaj Kuba:)

mail działa coś źle wpisałeś:)))

p.gowienczyk@apple-tree.pl

0 504 201 035

dziękuje za Mikołajka:)

 

Prześlij komentarz

<< Home