7.1.07

Lustracja w Kościele: Kto następny do odstrzału?

Po przyjęciu rezygnacji abp Stanisława Wielgusa z funkcji metropolity warszawskiego, przemówił Watykan. A konkretnie, ojciec Federico Lombardi, rzecznik kościelnej stolicy. Wypowiedział m.in. takie oto zagadkowe słowa:
Przy tej okazji dobrze też jest zauważyć, że sprawa abp. Wielgusa nie jest pierwszym i prawdopodobnie nie będzie ostatnim przypadkiem ataku na ludzi Kościoła, opartego na dokumentach Służby Bezpieczeństwa dawnego reżimu.
Jednocześnie krąży informacja, że "jeden z tygodników" lada dzień opublikuje materiały obciążające kolejnego polskiego hierarchę kościelnego (gdzieś obiło mi się o uszy, że tym tygodnikiem jest "Wprost", ale mogę się mylić).

O jakiego hierarchę tym razem chodzi? I jak zareaguje Watykan? Wszak Benedykt XVI jest ponoć "skrajnie zdenerwowany sprawą abp Wielgusa".

Tymczasem Olgierd Rudak idzie na całość. I stawia w swoim blogu takie oto pytanie: "Czy Karol Wojtyła był agentem SB?". Warto przeczytać ten wpis Olgierda, bo jego pytanie nie jest "z czapy wzięte". Choć mnie akurat jego wywód nie przekonuje do wyciągania aż tak daleko idących wniosków.

Kto zatem będzie kolejną prominentną ofiarą lustracji w polskim Kościele?

2 Comments:

At 07 stycznia, 2007 19:47, Anonymous T-800 said...

www.wprost.pl/ar/?O=98741

BTW - bloga czytam, a że się nie wpisuję... ;-)

Pozdrawiam. :-)

 
At 07 stycznia, 2007 21:52, Anonymous Olgierd said...

Słowo wyjaśnienia: mój post to była po prostu parodia, a ściśle: pokazanie, że pewne rzeczy mogą być odebrane na dwa albo i więcej sposobów.
W żadnym przypadku nie należy odbierać go - zwłaszcza jego tytułu! - na poważnie. Zresztą chyba absurdalność wywodu o tym świadczy dość wyraźnie.

Mam taką nadzieję, przynajmniej taka była moja intencja ;-)

 

Prześlij komentarz

<< Home