15.3.07

Czy telewizja regionalna przetrwa? Tą sprawą zajęła się sejmowa komisja kultury

W portalu Kulturaonline.pl publikuję wywiad z Jarosławem Kurzawą. To szef rady programowej wrocławskiego ośrodka Telewizji Polskiej. A zarazem lider oddolnego ruchu rad programowych ośrodków TVP, które protestują przeciwko marginalizacji treści regionalnych i lokalnych w TVP 3. (Kurzawa niegdyś działał w PSL. Był posłem na Sejm w latach 1993-1997. Później był m.in. przewodniczącym sejmiku dolnośląskiego. Dziś działa w SdPl).

Jarosław Kurzawa od zeszłego roku alarmuje, że publicznej telewizji regionalnej grozi śmierć. Powód: refromy wewnętrzne w TVP, a zwłaszcza pomysł przekształcenia TVP 3 w TVP Info.

Ów oddolny ruch rad programowych ośrodków TVP odniósł niedawno pierwszy sukces: został dostrzeżony przez Sejm. Dziś (15 marca) o przyszłości telewizji regionalnej dyskutuje sejmowa komisja kultury i środków przekazu.

Polecam tę moją rozmowę z Jarosławem Kurzawą, bo jego głos jest bardzo ciekawym i dość nietypowym spojrzeniem na Telewizję Polską. Zresztą perspektywa regionalna jako taka jest słabo obecna w polskim życiu publicznym. Kurzawa słusznie w pewnym momencie zauważa, że "Polska jest krajem gmin, powiatów i województw. Tam toczy się prawdziwe życie i tam należy je opisywać".

1 Comments:

At 16 marca, 2007 14:59, Anonymous Anonimowy said...

Gość ma rację, ale jest czerwony.

 

Prześlij komentarz

<< Home