13.8.07

Oligarchowie na celowniku rządu? Którzy?

Dwa drobiazgi wyłapane w poniedziałek w mediach. Być może znamienne.

1. Jerzy Urban podaje na pierwszej stronie najnowszego numeru "NIE" plotkę, że rząd ma ponoć uderzyć w trzech oligarchów. A dokładnie - w źródła pochodzenia ich majątku. Ma to być element kampanii wyborczej PiS. Notabene, Urban nie wierzy w jesienny termin wyborów. Obstawia wiosnę. Oraz powyborczą koalicję PO-PiS, która - jego zdaniem - utonie we wzajemnych swarach, torując tym samym drogę do odbicia władzy w kraju przez centrolewicę. No ale to tak na marginesie.

2. Kto oglądał telewizyjne wystąpienie premiera Jarosława Kaczyńskiego (poniedziałek, TVP 1, po godz. 20.15), zapewne wyłapał aluzję do "oligarchów", którzy jakoby szkodzą zwykłym Polakom. Przemowa premiera była typowo wyborcza. Zresztą J.Kaczyński wprost powiedział, że idą wybory. Ale - co ciekawe - nie podał żadnego terminu.

Czy faktycznie rząd uderzy w jakichś oligarchów? W których? Jakież to zaszłości zostaną im wyciągnięte?

3 Comments:

At 13 sierpnia, 2007 22:13, Anonymous Anonimowy said...

Ciekawe jest jeszcze jedno. Premier nie tylko nie podal terminu wyborów, ale powiedzial, że teraz rzad jest naprawdę gotowy do przeprowadzenia zmian. Czy to moze oznaczać, że wybory w tym roku wcale nie są takie pewne?

 
At 14 sierpnia, 2007 16:24, Anonymous Anonimowy said...

Krauze, który wyszedł przy Kaczmarku?

 
At 14 sierpnia, 2007 22:10, Anonymous Anonimowy said...

JEden pewniak juz jest : http://www.latkowski.com/blog/komentarze/lista/id,1024

 

Prześlij komentarz

<< Home