10.9.07

Gorilla Biscuits w Polsce! Weterani HC/SE zagrają w Poznaniu. Zobacz ich koncert z CBGB

Gorilla Biscuits przyjeżdżają do Polski. Ci weterani sceny HC/SE zagrają w Poznaniu już 16 września!

(Dla niezorientowanych: HC/SE to tyle, co "hard core straight edge". To taka nietypowa frakcja subkulturowa, która propaguje wstrzemięźliwość od wszelkich używek. O straight edge można poczytać w Wikipedii. Do związków z tym ruchem przyznaje się m.in. Dominik Uhlig, dziennikarz polityczny "Gazety Wyborczej", zresztą bloger).

Na ten koncert czekało wiele osób w naszym kraju. Szkoda, że Gorilla Biscuits przyjeżdżają dopiero po latach, ale jednak! To jedna z tych kapel, na których przyjazd niegdyś czekałem.

Parę słów dla tych, co nie znają Gorilla Biscuits. Powstali w Nowym Jorku w 1986 r. Pierwszy skład to: wokalista Anthony Civocelli, basista Arthur Smilios, perkusista Luke Abbey, gitarzysta Walter Schreifels oraz występujący gościnnie Alex Brown. Zespół wydał dwie płyty: "Gorilla Biscuits" (1988) i "Start Today" (1989) w wytwórni Revelations.

W 1992 r. Gorilla Biscuits postanowili zawiesić działalność. Na krótko powrócili w 1997 r. Od niedawna znów grają razem.

Kto nie pojedzie na Gorilla Biscuits do Poznania może zobaczyć, jak zagrali w 2005 r. w legendarnym, niestety już nie istniejącym nowojorskim klubie CBGB. Ten obszerny, 75-minutowy materiał wisi w YouTube. Trzeba tylko okazać trochę cierpliwości - właściwy koncert zaczyna się po 3,5 minutach od startu tego wideo. Ale warto!


A oto jak zaczynali. To ponoć ich pierwszy koncert, z 31 sierpnia 1986 r. Też w CBGB. Wideo - rzecz jasna - jest w YouTube:

1 Comments:

At 10 października, 2007 20:52, Anonymous bugger said...

hehe a ja akurat wczoraj bylem na gigu gorilli w leeds. ci goscie sa jak z kawalka 7 seconds - young till die

 

Prześlij komentarz

<< Home