11.6.08

Nie będzie fuzji Śląska Wrocław z Groclinem Grodzisk

Rafał Dutkiewicz pokazał, że nie jest twardym politykiem. Dzisiejsza rezygnacja z fuzji Śląska Wrocław z Groclinem Grodzisk (pisze o tym portal gazeta.pl) kompromituje prezydenta Wrocławia i samo miasto.

Rozmowy o fuzji trwały od wielu miesięcy i wzbudzały bardzo wiele wątpliwości. Sam nie wiedziałem co o tym sądzić, ostatecznie opowiedziałem się jednak za inwestycją Zbigniewa Drzymały (o swoich argumentach pisałem tutaj). Dzisiaj Dutkiewicz – według Gazety Wyborczej – powiedział, że skoro nie ma politycznego porozumienia w Radzie Miasta to rezygnuje z fuzji. Mówiąc wprost: przestraszył się Platformy Obywatelskiej, która opowiadała się przeciwko połączeniu klubów. Kiedy przeczytałem kilka dni temu, że Dutkiewicz spotkał się w tej sprawie z Grzegorzem Schetyną, pomyślałem: nie ma już w tym kraju nic, co nie oparło by się polityce. No cóż... Rafał Dutkiewicz obawiał się Platformy Obywatelskiej i Grzegorza Schetyny. Tysiące kibiców, którzy liczyli na fuzję Śląska z Groclinem mogą czuć się wystawionymi do wiatru. Poważny biznesmen, Zbigniew Drzymała potraktowany został w sposób żenujący - zwłaszcza po tym, jak poszedł na ugodę z kibicami.

Pytanie: czy ktoś jeszcze uwierzy i zaufa Rafałowi Dutkiewiczowi?
I - żeby nie było wątpliwości - też wolałbym, żeby Ryszard Tarasiewicz prowadził drużynę Śląska w przyszłym sezonie z piłkarzami, którzy zdobyli awans. Ale tak nie prowadzi się interesów. Co ciekawe, Tarasiewicz powiedział mi przed chwilą, że nie wie by miał prowadzić Śląsk w przyszłym sezonie i... nie rozmawiał na ten temat z Dutkiewiczem!

Dodatkowo nad Śląskiem wisi sprawa korupcyjna, nie wiadomo czy prokuratura postawi zarzuty kupowania meczów przez wrocławski klub. Jeżeli tak, czeka go kara. W tym degradacja ...

4 Comments:

At 11 czerwca, 2008 22:33, Anonymous Olgierd said...

No faktycznie śmieszne dość, chociaż Drzymała pewnie jest wściekły -- w końcu zrezygnował z puefa ;-)

 
At 12 czerwca, 2008 02:19, Anonymous tolep said...

Ciekawość, jakie to też haki może miec Schetyna na Dutkiewicza. Z tego, co zrozumiałem z artykułu w Wybiórczej, radni PełO poparli dzień wcześniej wydanie 25 milionów z kasy miasta na Śląsk Wrocław, ale pytani o fuzję wyrażali się dwuznacznie i warunkowo. Zapewne nie był to przypadek. Cóż, w zamian będziecie mieli we Wrocku modelowy przykład partnerstwa publicznopienięznego - prywatnoschetynowego.

Ciekawość, jakimi to argumentami posłużono się wobec Dutkiewicza, że udało się go nakłonić do takiego niesłychanego strzału we własną stopę...


A tak przy okazji, mocno (a może i nie) offtopic:
http://42.pl/u/HnP_znowu_Hel
Zastanawia mnie, dlaczego ta sprawa nie znajduje się na pierwszym miejscu każdego portalu w polskim internecie. I przypominają mi się lata 1990-1991 i pierwsze rządy aferałów (wówczas znanych jako KLD).

 
At 12 czerwca, 2008 13:16, Blogger yanoo said...

Autor chciał chyba napisać - "Tysiące kibiców, którzy liczyli na REZYGNACJĘ Z FUZJI Śląska z Groclinem mogą czuć się URADOWANI."

We Wrocławiu chyba jednak więcej było przeciwników, niż zwolenników fuzji. I nie mówię tu tylko o łysych kibolach.

 
At 12 czerwca, 2008 13:22, Blogger pinio said...

yanoo:
No cóż, wiem raczej co chciałem napisać 8-)
Wśród moich znajomych więcej jest zwolenników fuzji niż przeciwników.

 

Prześlij komentarz

<< Home