28.6.08

Tajemnica Klatki B

Klatka B to jedno z ciekawszych miejsc w sieci, do którego ostatnio trafiłem. Na razie pojawiły się tam cztery odcinki filmu o lokatorach bloku.

Film - według tego co można tam znaleźć - zrealizował były student socjologii 27 letni Michał Zieliński. Miał zostać pracą magisterską, ale nie został ...
Akcja dzieje się trzy lata wcześniej. Całość zaczyna się niemal jak horror, szczerze mówiąc nie wiem jak się skończy. Pierwszym bohaterem jakiego poznajemy to Baśka z czwartego piętra. Pani Barbara jest akurat ostro wkurzona, bo pies sąsiada z dziewiątego piętra narobił w windzie. "Pies niewinny - frajera trzeba ukarać" - mówi. Zresztą co drugie słowo to wulgaryzm. Barbara Kwarc pracuje teraz na ASP.
W drugim odcinku poznajemy pana Zygmunta z dziewiątego piętra. Czyli lokatora z psem. Oj nie lubi on Baśki ...Uważa, że odpowiada ona za złą opinię o nim wśród lokatorów.
Odcinek trzeci to m.in. Ola i Max Hampel z piątego piętra.On - naukowiec ma hopla na punkcie Rocky'ego Balboa. Dodatkowo wierzy, że w liczbie Pi jest jakaś tajemnica, która pomoże ludzkości. Dlatego wydrukował ją i pracuje nad wynalazkiem. Ola nie odzywa się, ale w przerwie na papierosa niespodziewanie mówi do kamery: "Błagam wypuśćcie mnie stąd". Nie dowiadujemy się jednak jaką kryje tajemnicę.
W odcinku czwartym pani Helena z trzeciego piętra, która jest katolem i wozi w torebce plastikową figurkę Matki Boskiej z Jezusem, tańczy w rytm ulubionej dyskotekowej piosenki. Baśka z czwartego opowiada też o Stresiaku i widzimy ją jak jedzie windą do piwnicy... Co będzie dalej, co ją czeka nie wiemy...
Odcinki Klatki B pojawiają się w sieci co poniedziałek...