7.9.08

Alterglobalistyczny "Kontr-bal" odpowiedzią na bal prezydencki ?

Ledwie Kancelaria Lecha Kaczyńskiego ogłosiła plany organizacji balu z okazji 11 listopada w rocznicę odzyskania niepodległości, a już alterglobaliści zapowiadają Kontr-bal.

Wedle podanych kilka dni temu informacji, na bal Prezydenta zaproszono przedstawicieli 55 państw, mają być podobno premierzy oraz prezydenci innych krajów. Kto przyjmie zaproszenia jeszcze nie wiemy, ale już wiadomo, że zgromadzonych będą chcieli przywitać alterglobaliści. Post na ten temat pojawił się na portalu indymedia, gdzie m.in. możemy przeczytać:

"(...) W dniu 11 listopada Lech Kaczyński planuje zorganizować bal prezydencki!! w którym uczestniczyć będą głowy państw z całego świata!! Mamy niespotykaną okazję jednorazowo reaktywować słynny Kontr-bal który niegdyś odbywał się w Krakowie przeciwko obłudnym elitom władzy!!!! Może by tak przypomnieć stary zwyczaj i jednocześnie się zabawić!!! Proszę o opinie szczególnie środowisko Warszawskie czy było by zainteresowane zorganizować taką imprezę!!! (...)."

Kontr-bale w Krakowie były popularne kilka lat temu, czy tym razem alterglobaliści „zagrają” i „zatańczą” z gośćmi Lecha Kaczyńskiego?

I czy alterglobalistyczne "eventy" w takiej formie mają jeszcze tą samą świeżość co niegdyś?

Etykiety: , , , ,

4 Comments:

At 07 września, 2008 22:42, Anonymous Unicorn said...

Mogą nawet zaśpiewać ;-)

 
At 08 września, 2008 07:50, Anonymous Anonimowy said...

Odgrzewane kotlety. Czepianie się Kaczora o ten bal to fanatyzm. Lepiej niech sprawdzą ile obietnic wyborczych zrealizował Donek. Bo mediów to kompletnie nie interesuje.

 
At 08 września, 2008 08:01, Blogger pinio said...

Dlaczego fanatyzm ? Każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów. A pisanie, że media nie zajmują się PO jest lekką przesadą. Niemal codziennie można przeczytać krytyczne artykuły na temat jej rządów, ale zależy jakie gazety się czyta 8-)

 
At 08 września, 2008 09:28, Anonymous Anonimowy said...

No właśnie. Ja manifestuję swój pogląd zgodnie z którym jest to fanatyzm.

Co do "krytycznych artykułów" to zasadnicza różnica jest w skali krytyki. Wyobrażam sobie ogrom histerii jaki wybuchłby, gdyby za rządów PiS zapowiedziano płatnikom OFE, że ich składki zostaną im de facto zabrane i nie będą dziedziczone.

Obecnie robi to PO. I co? Pełny luz, kochajmy się. Co prawda nasze emerytury szlag trafi, ale za to "jest normalniej".

 

Prześlij komentarz

<< Home