26.8.08

Czy Latkowskiemu grozi zemsta za książkę o zabójstwie Papały ?

„Zabić Papałę” - od dawna oczekiwana książka Sylwestra Latkowskiego 1 września ma trafić do sprzedaży. Trzy tygodnie później ma mieć premiera filmu o tym samym tytule. Dziennikarz zapowiedź taką złożył na swoim blogu.

Latkowski od wielu miesięcy opisuje na swoim blogu prace nad filmem. Nic więc dziwnego, że budzi on wielkie zainteresowanie. Tak szczegółowej analizy sprawy zabójstwa komendanta głównego policji nikt jeszcze (oprócz prowadzących śledztwo zapewne) nie zrobił. Książkę na temat śmierci Marka Papały napisała także Anna Marszałek. Nie czytałem jej więc nie będę się na jej temat wypowiadał. Wracając do książki Sylwestra Latkowskiego. Dziennikarz zastanawia się czy spowoduje ona jakieś reakcje ze strony niektórych z opisywanych osób. Pod jego wpisem już rozgorzała dyskusja. Komentatorzy podzielili się na dwa obozy: tych, którzy wieszczą zemstę na autorze i tych, którzy uważają, że nic się nie stanie. Osoba podpisująca się jako Obserwatorka pisze m.in.:

"Próby zemsty będą wcześniej lub później, bo zadżumione kadry nie odpuszczają nigdy, taki już mają styl. Tak zostały wyszkolone. Wyznają zasadę, że unieszkodliwiony przeciwnik, to martwy przeciwnik. Niewiadomy jest tylko moment, kiedy zaatakują, siła z jaką to zrobią oraz metoda, którą wykorzystają . Będzie to zależało od powodzenia księżki i filmu na rynku oraz od prognozowanej przez kadry skali obywatelskiego oburzenia w razie represji, nieszczęśliwych wypadków , niezasadnych procesów, fałszywych prokuratorskich zarzutów, etc. /wobec autora publikacji i innych osób/(...)"

Znana blogerka Kataryna odpowiada:

"Anna Marszałek wydała książkę o zabójstwie Papały i nic jej się nie stało".

Oczywiście cała zamieszanie spowoduje wzrost zainteresowania książką i filmem. Z kolei zainteresowanie mediów, czytelników czy widzów może dać gwarancje bezpieczeństwa Latkowskiemu (o ile oczywiście coś mu zagraża), kto bowiem ruszy znana osobę. Z drugiej strony Papałę jakoś ktoś odważył się zabić, ktoś odważył się wydać zlecenie ...
Bardzo jestem ciekawy tej książki. Dopiero po jej przeczytaniu będziemy wiedzieć czy rzeczywiście zawiera ona takie informacje, które mogą zagrażać bezpieczeństwu autora...

Etykiety: , , , , ,

3 Comments:

At 27 sierpnia, 2008 10:32, Anonymous Anonimowy said...

O książce jeszcze wciąż niewiele wiadomo, nie wiemy jaka będzie jej treść, w kogo może uderzać, ale wychodzi lada dzień, więc piłeczkę trzeba podbijać już dziś.

Nie posiadając wiedzy co do jej treści, mnie uderza co innego. Naprawdę autor w ta kważnej publikacji na opkładce dał swoje zdjęcie, przyćmiewające malutką podobiznę generała???

Ot i cały Sylwester Latkowski

oporowski

 
At 27 sierpnia, 2008 11:27, Blogger pinio said...

A to prawda, może to jednak będzie książka nie o zabójstwie Papały ale o tym jak S.Latkowski tropił zabójców b. KGP01 8-)

 
At 28 sierpnia, 2008 08:17, Anonymous Anonimowy said...

a to już zależy od tego, czy naprawdę komuś ważniejszemu się ta publikacją narazi.

 

Prześlij komentarz

<< Home