27.8.08

NOP kontra prezydent Wrocławia

NOP atakuje prezydenta Wrocławia. Tradycyjnie już wybiera wojnę plakatową. W mieście pojawiły się wlepki "Wrocław nie dla idiotów - Dutkiewicz won". Stylizowane są na ogłoszenia Mediamarkt.

O pojawieniu się wlepek poinformował serwis wroclawianie.info, zaprzyjaźniony ze skrajnie prawicowym Narodowym Odrodzeniem Polski.To nie pierwsze prowokacyjne afisze NOP. Wcześniej działacze ugrupowania wywieszali już plakaty dotyczące Tomasza Grossa, Gazety Wyborczej, Simona Mola i posłów, którzy głosowali za eurokonstytucją. Częścią z afiszy zajmuje się prokuratura. Prawdopodobnie jednak śledztwa zakończą się umorzeniem, bo treść plakatów nie jest jednoznaczna. Wrocławscy działacze skrajnej prawicy, wywodzący się m.in. ze środowiska "kiboli" Śląska Wrocław nie lubią (pochodzącego z Poznania) prezydenta Dutkiewicza. Wiele razy krytyczne wpisy na temat prezydenta można było znaleźć na portalu Fan Śląska. Kibolom Rafał Dutkiewicz zalazł za skórę, m.in. próbując sprzedać wrocławski klub Zbigniewowi Drzymale - biznesmenowi z Wielkopolski (5W pisała na ten temat tutaj). Jak wiemy - nic z tego nie wyszło, ale niechęć "kiboli" do prezydenta i miejskich urzędników pozostała.

Sam NOP (w osobie Dawida Gaszyńskiego) zapewniał Radio Wrocław, że to nie to ugrupowanie jest autorem wlepek. Dodaje, że organizacja krytykuje prezydenta m.in. za nieudane starania o EXPO i EIT.

p/s zdjęcie pochodzi z serwisu www.wroclawianie.info

Etykiety: , , , , , , , , ,