22.9.08

PiS kontratakuje: lista Dawida Jackiewicza

PiS na Dolnym Śląsku przechodzi do ataku. Wrocławski poseł Dawid Jackiewicz najpierw opublikował listę działaczy PO (i ich rodzin) zasiadających w intratnej spółce skarbu państwa, a teraz pyta o stanowiska w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

Do Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło w poniedziałek (wysłane 12 września) pismo posła PiS. Prosi o informacje o wszelkich zmianach personalnych w ciągu ostatnich 11 miesięcy. Chce też wiedzieć czy zachowane zostały wszelkie procedury prawne oraz czy przyjmowane osoby miały konotacje polityczno - partyjne bądź rodzinne z kierownictwem Urzędu (cały list możecie przeczytać tutaj). Ostro - prawda? Tego jeszcze w ostatnich latach nie było. Odpowiedź na prośbę Dawida Jackiewicza urzędnicy mają przygotować we wtorek.

Tymczasem w politycznym środowisku na Dolnym Śląsku kotłuje się. Tydzień temu bowiem Dawid Jackiewicz ogłosił w Radiu Wrocław listę polityków PO, ich krewnych i znajomych, którzy dostali posady w państwowych spółkach. Zawiera ona ponad 40 nazwisk!! Najwięcej osób oczywiście zatrudniają spółki - córki KGHM Polska Miedź. Od wielu lat ten koncern daje zarobić sporej rzeszy politykom i ich rodzinom oraz znajomym. Ale na liście posła PiS można też znaleźć kluby sportowe: piłkarskie, zdegradowane za korupcję Zagłębie Lubin oraz koszykarski Turów Zgorzelec (sponsorowany przez PGE). Lista ta wywołała spore kontrowersje, zarówno w PO jak i PiS. Dlaczego w PO wiadomo, a dlaczego w PiS? Działacze tej partii zatrudnieni w spółkach państwowych za rządów poprzedniej koalicji obawiają się szybkich dymisji. I podejrzewam, że nie są to obawy bezpodstawne. Dlaczego Dawid Jackiewicz (o pośle PiS 5W pisała przy okazji śledztwa, w którym występował) zdecydował się więc na taki krok? Odpowiedź na to pytanie zna zapewne tylko on...

Etykiety: , , , , , , , , ,

2 Comments:

At 23 września, 2008 00:26, Anonymous Anonimowy said...

Brawo Jackiewicz, potrafi zrealizować coś więcej niż tylko interes własnej sitwy...

 
At 24 września, 2008 09:25, OpenID analogicznie said...

no krewni sa...
a gdzie znajomi krolika?

 

Prześlij komentarz

<< Home