18.11.08

Kolejny działacz Samoobrony oskarżony!

Tym razem chodzi o Janusza Maksymiuka. Wrocławska Prokuratura Krajowa zarzuciła mu
ukrywanie majątku - prawie trzy miliony złotych, którego zwrotu domagały się Zakłady Chemiczne Police i Puławy. Akt oskarżenia, który trafił właśnie do sądu dotyczy lat 2004 i 2005.

Janusz Maksymiuk (bliski współpracownik Andrzeja Leppera) prowadził wówczas działalność gospodarczą i był winien zakładom chemicznym ponad dwa miliony siedemset tysięcy złotych. Wierzyciele oddali sprawy do sądów, a te wydały korzystne dla nich wyroki. Jednak działacz Samoobrony za pomocą konta swojej żony, jak twierdzą śledczy z Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, przelał pieniądze na inne konta. Część z nich - 44 tysiące złotych miało trafić na konta jego partii m.in. na komitet wyborczy Andrzeja Leppera (12 tys. zł.). Kolejny zarzut dotyczy ukrycia częsci swojego majątku - chodzi o ponad pięciuset hektarową działkę w Nowoszycach. W oświadczeniu majątkowym Janusz Maksymiuk wykazał m.in. 300 zł., garnitur, dwa komplety zimowej bielizny, cztery pary budtów, 33 hektarowe gospodarstwo rolne w Paczkowie, ale ziemii w Nowoszycach - wartej około 2,5 mln. złotych nie wymienił. Oskarżony nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Wraz z nim na ławie oskarżonych zasiądzie jego była zona.

Etykiety: ,

1 Comments:

At 20 listopada, 2008 13:23, Anonymous Anonimowy said...

czekaj czekaj... cierpliwości, bo pomału "okazuje się" że to pułpka zastawiona na "niewinną" Samoobronę przez kaczystowski reżim.

 

Prześlij komentarz

<< Home