27.1.09

Marcinkiewcz "gate" ciąg dalszy

Najbardziej tabloidalny polityk ostatnich miesięcy Kazimierz Marcinkiewicz szykował się na Europosła z ramienia Platformy Obywatelskiej. Ta informacja pojawiła się na fali wcześniejszego zainteresowania byłym premierem związanego z jego rozwodem i nowym romansem (o czym piszemy poniżej). Jednak wicepremier Grzegorz Schetyna zdecydowanie zaprzeczył tym doniesieniom (w dużej mierze sugerowanym przez samego Marcinkiewicza).
O całej sprawie możecie przeczytać tutaj.

Jak widać PO jest dość podzielona w tej sprawie. Nie wszystkim zależy na tym aby przekonać się podczas (ważnych) wyborów czy Polacy są przywiązani do tradycyjnych wartości (niezależnie od życiowych poczynań) czy w sumie jest nam obojętne co osoby publiczne robią w życiu prywatnym.

O sprawie Marcinkiewicza napisał też na swoim blogu Janusz Palikot. W swoisty sposób broni Marcinkiewicza i wytyka Polakom kołtuństwo. Dla porównania... odnosi się do ostatnich zmian w rządzie jakie dokonał premier Francji Nicolae Sarkozy.

Nie będziemy polemizować z Palikotem, my nie godni takich progów:-). Wczoraj pozwoliliśmy sobie zauważyć, że ewentualne porównania z "sytuacją francuską" mogą nie tyle pomóc co narazić na śmieszność. Rzeczywiście.

2 Comments:

At 27 stycznia, 2009 21:41, Anonymous Anonimowy said...

Marcinkiewicz ? Według jego słów : załgany cienias.

 
At 27 stycznia, 2009 21:48, Anonymous Unicorn said...

Ziew.

 

Prześlij komentarz

<< Home