17.3.09

Przegląd Piosenki Aktorskiej - nie w TVP1?

Piotr Farfał - głośny ostatnio Prezes Zarządu TVP S.A. - otrzymał list, w którym organizatorzy Przeglądu Piosenki Aktorskiej pytają się dlaczego Telewizja Polska (mimo wieloletniej współpracy z PPA) rezygnuje w tym roku z rejestracji koncertu finałowego?

W liście możemy przeczytać:
W historii wieloletniej współpracy Telewizji Polskiej z PPA jeszcze nie zdarzyło się, żeby sprawa promocji młodych artystów zdobywających nagrody w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki była jakkolwiek dyskusyjna. To dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Przeglądu Piosenki Aktorskiej na przestrzeni ponad 30 lat, Polska usłyszała o takich artystach jak: Michał Bajor, Edyta Geppert, Katarzyna Groniec, Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Jacek Wójcicki i wielu, wielu innych. Dobrą tradycją naszej współpracy było nawet fundowanie odrębnej nagrody w konkursie przyznawanej przez Prezesa Zarządu TVP. Dzięki telewizyjnej promocji laureatów konkursu niejednokrotnie ich kariera nabierała tempa i dziś są uznanymi gwiazdami teatru i estrady.
(...)
Kierownictwo 1 Programu TVP swą decyzją wysyła do młodych adeptów sztuki aktorskiej komunikat: w czasach triumfu wskaźników oglądalności, talent show, reality show i kolorowych teleturniejów, wasza sztuka przestała stanowić wartość godną promocji w telewizji publicznej. Chyba nie taka powinna być misyjna powinność TVP.

List podpisali między innymi: Konrad Imiela (Dyrektor Artystyczny PPA) i Leszek Możdżer (przewodniczący Rady Artystycznej PPA) oraz aktorka Kinga Preis.
Jeśli zdaniem zarządu TVP Przegląd nie spełnia wymogów o misyjnym charakterze mediów publicznych, to jakie programy lub inicjatywy to czynią? Może rzeczywiście PPA wiele brakuje do choćby "gwiazd tańczących na lodzie", ale chyba nie o to chodziło Prezesowi?

1 Comments:

At 17 marca, 2009 16:34, Anonymous tolep said...

Z pretensjami proszę mimo wszystko pod innym adresem - kolesi którzy nawoływali do niepłacenia abonamentu.

Który to abonament oczywiście ściągną sobie z odsetkami via skarbówka, gdy po trzyletniej przerwie powrócą na stołki w mediach publicznych.

 

Prześlij komentarz

<< Home