13.8.06

Agora uruchomiła darmowy portal ogłoszeniowy

Nowość w polskim internecie. Spółka Agora uruchomiła (na razie w wersji testowej) portal ogłoszeniowy Dwukropek.pl. Jego rychłe pojawienie się zapowiedział niedawno w wywiadzie dla Piątej Władzy Tomasz Bienias, zastępca dyrektora wydawniczego Agorowskiego portalu Gazeta.pl.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Dwukropek.pl wzorowany jest na słynnym amerykańskim Craig's List - "internetowym słupie ogłoszeniowym", notującym miesięcznie ponad 4 miliardy (!) odsłon.

Dwukropek składa się na razie z dziewięciu działów: Praca, Dziecko, Nieruchomości, Turystyka, Edukacja, Auto-moto, Towarzyskie, Kupię/Sprzedam i Inne. W każdym z nich znajdziemy przede wszystkim oferty, jakie do tej pory umieszczane były na internetowych forach portalu Gazeta.pl.

Jak myślicie - czy Dwukropek.pl powtórzy sukces swojego amerykańskiego odpowiednika? Co sądzicie o nowym pomyśle Agory?

7 Comments:

At 14 sierpnia, 2006 08:46, Anonymous Haribu said...

Jestem przekonany, że to będzie sukeces i krew mnie zalewa, że to wlaśnie ta szmaciana spółka zgarnie śmietankę. Takie przedsięwzięca mają to do siebie, że kto pierwszy ten najlepszy. Zupełnie jak gadu - kiepski program, który mają wszyscy tylko dlatego, że był pierwszy.

Czemu jakiś prawicowy portal nie mógł tego zrobić wcześniej? Czemu ciągle lewackie media są nowocześniejsze? Czy chodzi tylko o kasę czy mają rację ci, co twierdzą, że nie ma silnych mediów prawicowych, bo prawicowcy po prostu nie umieją tworzyć atrakcyjnej oferty? Nie wiem.

 
At 14 sierpnia, 2006 09:55, Anonymous Anonimowy said...

przypominam fiasko projektu który był klonem bookcrossing - to ze sa pierwsi i maja pieniadze nie wystarczy. trzeba miec jeszcze cos.

 
At 14 sierpnia, 2006 10:51, Anonymous Anonimowy said...

Myślę, że zaczną się anse i cenzura ogłoszeń.. więc upadnie to szybko.

 
At 15 sierpnia, 2006 12:05, Anonymous T-800 said...

Skucesu bym wcale nie był taki pewien. Polski rynek ma swoją specyfikę. Np. nie sprzedają się koncentraty płynów do mycia naczyń, mydło w płynie, polska muzyka ma duży udział w rynku (w innych krajach nie do pomyślenia; dominuje repertuar "światowy"), giganci wycofują się z rynku (Burger King) lub będą musieli się wycofać (eBay) itp. itd. Nie wszystko co jest na świecie Polacy od razu kupią. I dobrze, że tak jest.

Na Onecie też jest rozbudowany serwis ogłoszeniowy. Czy ktoś o nim słyszał?

 
At 16 sierpnia, 2006 00:53, Anonymous ols said...

t-800: zalinkowany przez Ciebie serwis to znany wszystkim Trader.pl "przystrzyżony" nieco do potrzeb Onetu.
haribu: w swojej niechęci do Agory zapominasz, że to nie jest pierwszy polski serwis ogłoszeniowy. Powiedziałbym, że jeden z kilkuset.
W biznesie nie ma pomysłów "prawicowych" ani "lewackich". Są dobre albo złe. Przykład sukcesu kojarzonych z prawicą blogów (chociażby Twojego) pokazuje, że można tworzyć w internecie coś dużego i ważnego niezależnie od politycznej orientacji. A czy ona jest w ogóle ważna? Czy kogokolwiek interesują poglądy twórców GG, Skype, Flickr, Windows, Photoshopa albo konstruktorów Twojego żelazka? To tylko narzędzia, mają przynosić dostatek swoim twórcom i służyć konsumentom...
Pozdrawiam!

 
At 16 sierpnia, 2006 03:32, Anonymous LM said...

skad pomysl na tak kreatywna nazwe?
i historia ciekawa
http://64.233.183.104/search?q=cache:zlwJw4ek5MsJ:katalog.czasopism.pl/pismo.php%3Fid_pisma%3D808+%22%2Bdwukropek.pl&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=3

nt serwisu. to nie wroze im dlugiego zycia jesli ma to tak wygladac i dzialac..

poza tym, my im pokazemy jak sie realizuje takie przedsiewziecia. juz niedlugo. cierpliwosci moje Panstwo.

 
At 01 lipca, 2009 11:31, Anonymous Anonimowy said...

Otwieram w Google "darmowe portale ogłoszeniowe". Mamy tu kolejno www.iobo.pl/; www.graand.pl/; www.rozglos.net/ itd!!! Gdzie jest www.Dwukropek.pl?!

 

Prześlij komentarz

<< Home