11.1.07

Polskie Radio dla Ligi Polskich Rodzin?

Trwa ekspansja Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin w mediach publicznych. W poprzednim wpisie tłumaczyłem, w jaki sposób te dwie partie mogą przejąć kontrolę nad Telewizją Polską w zamian za poparcie Sławomira Skrzypka (kandydata PiS) jako kandydata na prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Ten scenariusz powoli się spełnia. W środę wieczorem Samoobrona i LPR poparły Skrzypka. Został prezesem NBP. Cena? Wzmocnienie pozycji Samoobrony i LPR w radzie nadzorczej TVP.

Nastał czwartek. Zgodnie z planem, Skrzypek zwolnił stanowisko szefa rady nadzorczej TVP. Jeśli jego miejsce w radzie zająłby kolejny nominat Samoobrony i LPR, oznaczałoby to przejęcie kontroli nad telewizją przez te partie.

Ale trudno sobie wyobrazić, by PiS wypuścił telewizję z rąk. Może dlatego pojawiła się nowa, zmodyfikowana wersja tego scenariusza: PiS utrzyma wpływy w TVP, ale zwolni jej obecnego prezesa Bronisława Wildsteina, którego ostro krytykują Samoobrona i LPR. Jego miejsce mógłby zająć Krzysztof Czabański, obecny prezes Polskiego Radia. Wówczas nowym prezesem radia zostałby ktoś wskazany przez LPR.

"Gazeta Wyborcza" też wieszczy upadek Wildsteina. Ale spekuluje, że nowym szefem TVP mógłby zostać jej obecny wiceprezes Sławomir Siwek.

Co sądzicie o takich zmianach?

4 Comments:

At 12 stycznia, 2007 04:28, Anonymous Anonimowy said...

Nie wiem czym uzasadnic to przeczucie, bo nie ma racjonalnych przeslanek i wszystko wskazuje na scenariusz, jak rysujecie. Mysle jednak, ze Wildstein zostanie.
A moze to zwykle "chciejstwo"?

 
At 12 stycznia, 2007 06:16, Anonymous Anonimowy said...

Bronek, nie daj się!

 
At 12 stycznia, 2007 07:18, Anonymous Anonimowy said...

http://wiadomosci.onet.pl/1463973,327,item.html

1000 osób? no, to nie przejdzie! Bronkowi zatem już dziękujemy.

 
At 12 stycznia, 2007 13:32, Blogger jotesz said...

Gdzieżbym przypuszczał, że będę mógł żałować odejścia Wildsztajna? W 4erpe wszystko mozliwe! Obym kiedyś nie odczuwał braku leppera czy giertycha...

 

Prześlij komentarz

<< Home