5.2.07

Prezes Sądu Apelacyjnego wziął łapówkę?

Poznańska prokuratura chce postawić zarzuty korupcji prezesowi Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu - dowiedziało się Polskie Radio Wrocław. Śledczy wysłali dzisiaj do sądu dyscyplinarnego wniosek o uchylenie immunitetu Marianowi G.

Marian G. jest także szefem Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu.

Poznańska prokuratura nie ujawnia żadnych szczegółów, nie potwierdza nawet danych podejrzewanego sędziego. Polskie Radio Wrocław dowiedziało się nieoficjalnie, że tydzień temu aresztowany został mężczyzna, który miał wręczyć sędziemu samochód jako łapówkę. Zdarzenia dotyczą połowy lat 90., ale sprawa jeszcze nie przedawniła się.

W ubiegłym roku sędzia Marian G. w rozmowie z dziennikarzami Polskiego Radia Wrocław i "Gazety Wyborczej Wrocław", zaraz po wszczęciu śledztwa w tej sprawie, mijał się z prawdą na temat okoliczności, w jakich kupił auto. Najpierw twierdził, że kupił je od przypadkowej osoby, później, że od znajomego. Od kilku miesięcy sędzia nie chce już komentować całej sprawy.

Dlaczego śledztwo prowadzi poznańska prokuratura? Bo wrocławski Sąd Apelacyjny zajmuje się sprawami prokuratorskimi z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Sprawa rzekomej łapówki dla sędziego wyszła w śledztwie wszczętym po informacjach Polskiego Radia Wrocław i "Gazety Wyborczej Wrocław".

2 Comments:

At 05 lutego, 2007 23:02, Anonymous change said...

ja przepraszam
po dwakroć

po piersze, że trochę off-topic, bo w odniesieniu do informacji sprzed kilku notek

po drugie, że się srodze pomyliłem.
cudowne rozmnożenie pieniędzy dla szpitalu nie odbyło się - jak przewidywałem - we wtorek, ale już w poniedziałek ;)

 
At 06 lutego, 2007 13:20, Anonymous LUSTracja said...

Szanowni Autorzy!

Sorry, że też off-topic, ale
może zainteresuje Was zarzut plagiatu postawiony publicystce Elizie Michalik na jej blogu:
http://elizamichalik.salon24.pl/5482,index.html

 

Prześlij komentarz

<< Home