18.6.08

Film Brauna o "TW Bolku" w TVP

Na kilka dni przed wydaniem książki IPN o Lechu Wałęsie TVP emituje film wrocławskiego dziennikarza „TW Bolek”. Były prezydent i legendarny przywódca Solidarności, laureat pokojowego Nobla zapowiada, że jeżeli film pojawi się na antenie telewizji publicznej to zażąda 20 milionów złotych odszkodowania. O tym, że Grzegorz Braun (zasłynął oskarżeniem Jana Miodka o bycie informatorem tajnej policji PRL-u. Toczy się proces w tej sprawie, jutro kolejna, jedna z ostatnich rozpraw - przeczytajcie tu wywiad Łukasza z Braunem)) szykuje nowy film o Wałęsie (wcześniej przygotował film Plusy dodatnie, plusy ujemne – możecie go zobaczyć tutaj) pisałem już w kwietniu. Także wówczas pisałem o tym, że historycy IPN szykują książkę o rzekomych powiązaniach Lecha Wałęsy z SB.

„Składał doniesienia, które stanowiły materiał załączany do akt sprawy „Jesień'70” (dotyczyła ona uczestników Wydarzeń Grudniowych), donosił na swoich kolegów z pracy i współpracowników z Komitetu Strajkowego. Zachowały się jednak doniesienia na kilku stoczniowców. Lech Wałęsa pobierał za swoje donosy wynagrodzenie (łącznie wg SB kilkanaście tysięcy złotych)” - mówi mi wówczas Grzegorz Braun.

Dzisiaj o 22.10 zobaczymy w TVP 1 film Brauna. Mam nadzieję, że poprzedzony rzetelną dyskusją historyków na temat Lecha Wałęsy i czasów kiedy działał on w opozycji.

1 Comments:

At 24 czerwca, 2008 11:18, Anonymous plopli said...

Jakiś komentarz po emisji...

 

Prześlij komentarz

<< Home